Łucznictwo – łuk sportowy , łuk tradycyjny

Z całą pewnością praktycznie każdy z nas przypomina sobie gdy jako dziecko bawiliśmy się ze własną paczką przyjaciół w indian. W pokojach budowaliśmy tipi z dywanu oraz paliliśmy ogniska z parkietu 😉 Zabawa zawsze była wyśmienita, tylko nasi rodzicie mogli nie być zbyt zadowoleni z takiego obrotu sprawy po powrocie do mieszkania z pracy. W jaki sposób można by przenieść taką zabawę do czasów obecnych?

Jednym z podstawowych artefaktów dawnych dziecięcych zabaw był łuk tradycyjny. Jego nieskomplikowana budowa umożliwiała stworzenie takiej broni za pomocą normalnego patyka i sznurka lub żyłki. Do pełnego kompletu potrzebne nam już są tylko strzały. W dzisiejszych czasach istnieje kilka odmian łuku tradycyjnego np łuk sportowy lub łuk bloczkowy. Innowacyjne łuki nazywane także łukami refleksyjnymi są wykonane z lekkich i mocnych materiałów. Osiągają ogromne prędkości do 90m/s. Strzelectwo z łuków sportowych staje się coraz bardziej popularne w naszych czasach, a przystępność poligonów strzeleckich coraz bardziej szeroka. Dlatego także nie powinieneś bronić się przed pragnieniem powrotu do czasów dziecięcych i strzelania z łuku!

Gdzie możemy dokonać zakupu takiego łuku? Najlepszym miejscem będzie odpowiedni sklep sportowy albo internetowy sklep turystyczny.Bogaty asortyment umożliwi nam dobrać sprzęt do naszych wymagań , a dodatkowo stopnia wyspecjalizowania. Wybór doborowych marek takich jak MANKUNG da nam zapewnienie bardzo dobrze wydanych kasy , a oprócz tego przedniej zabawy przy tarczy strzelniczej.

Be the first to comment on "Łucznictwo – łuk sportowy , łuk tradycyjny"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.