Lokaty – skuteczna i bezpieczna forma inwestycji

Zgromadzenie oszczędności to najlepsza forma zabezpieczenia przyszłości swojej i rodziny. Zapewnienie płynności finansowej, które pozwala na oszczędzanie to również powód, dla którego spora grupa osób decyduje się na inwestycje zaoszczędzonego kapitału. Powód jest prosty, pieniądz ma na siebie pracować.

Najlepszą formą bezpiecznej inwestycji pozostaje wciąż lokata bankowa. Sytuacja na rynku wciąż się zmienia. W miarę stabilna niegdyś giełda, która pozwalała na inwestowanie i zarabianie na akcjach dziś jest mocno nieprzewidywalna, nawet w przypadkach, w których pozornie wydaje się, że nie można stracić. Lokata bankowa z samego założenia oferuje gwarancję zysku, który jest jednak uwarunkowany samą formą lokaty, jej oprocentowaniem i oczywiście kwotą kapitału. Im większy bowiem kapitał, tym większe odsetki od niego gromadzą się na koncie lokaty.

Najlepsza lokata ? czyli jaka?

Najlepsze lokaty to oczywiście takie, które oferują realny wzrost z włożonego w inwestycję kapitału. Większość banków przy podpisaniu umowy o lokatę kapitału wymaga założenia konta bankowego, ale jego prowadzenie bardzo często pochłania minimalne koszty całego przedsięwzięcia.

Skuteczność lokaty mierzy się przez jej zyskowność. Żeby jednak znaleźć taką lokatę należy śledzić rankingi lokat. Porównanie lokat stanowi zupełnie podstawowe źródło informacji o ofertach poszczególnych banków oferujących lokaty.

Na co należy zwracać uwagę śledząc ranking lokat?

Przede wszystkim na oprocentowania lokat dla jej konkretnego rodzaju – czyli krótko i długoterminowej. Jak wiadomo różnią się one nieco w swoim założeniu. Lokata krótkoterminowa pozwala na szybkie zgromadzenie zysku z kapitału. Natomiast lokata długoterminowa zamraża pieniądze na odpowiednio dłuższy czas 1, 2 czy nawet 4 lata. W ramach „rekompensaty” bank oferuje wyższe oprocentowanie lokaty. Ze względów na opłacalność lokaty, zdecydowanie wygrywają w tym zestawieniu lokaty długoterminowe. Ich „wadą” jest jedynie długi czas zamrożenia kapitału. W tym czasie bowiem, mogą pojawić się dużo lepsze oferty w innych bankach, ale mogą pojawić się również dużo gorsze.

e-lokatybankowe.pl – portal finansowy, dla osób chcących założyć lokaty bankowe. Tutaj sprawdzisz, jaka lokata gwarantuje najwyższe odsetki!

Be the first to comment on "Lokaty – skuteczna i bezpieczna forma inwestycji"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.