Lokata czy konto oszczędnościowe?

Decydując się na oszczędzanie w banku w dzisiejszych czasach podejmujemy naprawdę bardzo słuszną decyzję. Wszystko to za sprawą panującego obecnie kryzysu gospodarczego, który niestety zaczyna wielkimi krokami zbliżać się także do nas. Dopiero dziś wychodzą wszystkie kłamstwa naszych rządzących i wszystkie bajki o zielonej wyspie, które były tak naprawdę mocno wyssane z palca. Konta oszczędnościowe

Inwestowanie na dzisiejszym rynku to istna rosyjska ruletka, w której można równie dużo ugrać jak i stracić.

Inwestowanie pieniędzy z pomocą banku jest dużo bezpieczniejsze gdyż dostajemy gwarancję zwrotu całego wniesionego kapitału.

Do wyboru jest lokat lub konto oszczędnościowe, choć oczywiście samych produktów tego typu bank ma dużo więcej. Z pewnością jednak konta oszczędnościowe oraz lokaty są najbardziej popularne.

Porównanie zacznijmy może od najważniejszego, czyli od zysków. Lokata to bowiem oprocentowanie dochodzące nawet do 10% w skali roku. Z kolei konto oszczędnościowe to zyski, które rzadko kiedy przekroczą 5% w skali roku.

Jeśli chodzi jednak o lokaty to nasze pieniądze muszą zostać tam zamrożone.

Oznacza to, że nie możemy ich ruszać przez cały czas trwania takiej lokaty. Wcześniejsza wypłata wiąże się z zerwaniem umowy lokaty oraz utratą nawet całości oprocentowania. Konta oszczędnościowe funkcjonują na nieco innych zasadach. Tutaj nie zamrażamy pieniędzy i mamy do nich zawsze dostęp.

Co więcej jednak wypłata w każdym miesiącu zazwyczaj nie wiąże się z utratą oprocentowania i jest zupełnie darmowa. Z pewnością konto oszczędnościowe jest doskonałe dla każdego kto obawia się swojej finansowej przyszłości i nie może zamrozić pieniędzy.

Be the first to comment on "Lokata czy konto oszczędnościowe?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.