Lato na Podhalu

Wakacje sprzyjają wszelkiego rodzaju wyjazdom urlopowym, na które często czekamy przez cały rok. Jednocześnie to od nas samych zależy jaki obierzemy kierunek tych wyjazdów, a co za tym idzie, czy będą one dla nas niezapomniane i w pełni udane. Decydując się na wyjazd wakacyjny w określone miejsce warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim chodzi o wybór miejsca noclegowego, które jest wygodne, pokój jest przestrzenny, są usługi dodatkowe i jest to wszystko w rozsądnej cenie, którą jesteśmy gotowi zaakceptować. Poza tym, istotny jest wybór miejscowości wyjazdu, która powinna być zgodna z naszymi preferencjami i posiadać bogatą ofertę turystyczną.

W tym aspekcie, miejscem jakie warto szczególnie polecić jest Podhale i Pogórze Gliczarowskie. Rozciąga się ono na zachód od Zakopanego pomiędzy Białym Dunajcem, Gliczarowem Górnym i Białką Tatrzańską. Jest to teren niezwykle malowniczy, najwyższym punktem jest Gliczarów Górny, wioska położona na wysokości 1000 metrów n.p.m. Z Gliczarowa Górnego rozpościera się jedna z najpiękniejszych na całym Podhalu panoram na prawie wszystkie szczyty tatrzańskie. Gliczarów Górny oferuje również bardzo dobre warunki do uprawiania aktywnych form turystyki, w szczególności rowerowej oraz trekkingu. Poza drogami asfaltowymi i szutrowymi można prawdziwymi leśnymi i ekstremalnymi drogami zbadać całą okolicę a nawet dotrzeć szlakiem turystycznym na Gubałówkę. Miłośnicy kąpieli wodnych będą mogli wypocząć w jednym z dwu kompleksów basenów termalnych znajdujących się w okolicy.

Urlop w tej części Podhala dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Sam Gliczarów Górny to bardzo dobra baza wypadowa z której można ruszać na wycieczki pozwalające poznać Podhale, Spisz a także Słowację. Wybierając się na wakacje do Gliczarowa Górnego można skorzystać z oferty tanich noclegi Gliczarów Górny, gdzie w komfortowych warunkach można wypocząć i skorzystać z wieli dodatkowych atrakcji jak sauna, grill czy warsztaty fotograficzne. Wokół rozpościerają się piękne widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Beskidy z Babią Górą, nad którą niemal każdego dnia w czasie zachodu słońca tworzy się niesamowity spektakl. Gliczarów Górny to miejsce ciche i spokojne, polecane również do wypoczynku rodzinnego. Kto raz tu przyjedzie, ten będzie chciał wracać częściej.