Rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Szybkość dokonujących się przemian można zauważyć poprzez liczbę pośredników nieruchomości. Są to firmy, które powstają jak grzyby po deszczu. Bardzo często pośrednicy nieruchomości reklamują swoje usługi pod hasłami ?najtańsze mieszkania?.
Jest to oczywiście bardzo chwytliwy trik marketingowy, jednak nie zawsze zgodny z prawdą. Osoby, które nie mają doświadczenia na rynku nieruchomości zastanawiają się czy warto skorzystać z takich usług. Jakie korzyści płyną z tego typu wsparcia i pomocy? Pośrednicy poza umówieniem stron zainteresowanych transakcją kupna ? sprzedaży nieruchomości zapewniają wszystkie niezbędne dokumenty.
Jednak należy zadać sobie pytanie czy dla dwóch kwitków (wyciąg z ksiąg wieczystych i zaświadczeniem ze wspólnoty mieszkaniowej o niezaleganiu z płatnościami) warto narażać się na dodatkowe koszty w wysokości kilku procent wartości mieszkania na rzecz pośrednika nieruchomości. Wydaje się, że lepiej samemu zadać sobie odrobinę trudu i zdobyć te niezbędne dokumenty, poza tym najbezpieczniej jest samemu zweryfikować stan prawny nieruchomości.
W sytuacji, gdy będziemy musieli zapłacić prowizję pośrednikowi hasło najtańsze mieszkania, które to przyciągnęło naszą uwagę traci już na aktualności. Oczywiście jest to już sprawa indywidualna. Wybór należy dokonać samemu, dla wielu osób obciążenie związane z nabyciem mieszkania jest już tak ogromne, że pomoc ze strony osoby doskonale znającej rynek nieruchomości wydaje się konieczna. Jednak dla wszystkich tych, którzy chcą nabyć nieruchomość jak najniższym nakładem finansowym jest niewskazane korzystać z usług pośrednika nieruchomości.
Należy pamiętać, że kupno mieszkania generuje duże koszty jak choćby opłata notarialna, podatek od czynności cywilnoprawnych, etc.
Moim zdaniem większość obciążeń i tak spoczywa na barkach kupującego, dlatego nie warto korzystać z pomocy pośrednika nieruchomości, zwłaszcza że za takie usługi każą sobie słono płacić.
Be the first to comment on "Kupno mieszkania z pośrednikiem czy bez?"