Które drzwi są lepsze: fornirowane czy okleinowane?

Trwałym , eleganckim, wygodnym i dość łatwym w konserwacji jest rodzaj drzwi wykończonych okleiną. To świetna alternatywa dla drzwi wykonanych wyłącznie z drewna. Drzwi wewnętrzne okleinowane są bardzo popularne. Przy wyborze tego rodzaju drzwi, musisz jednak pamiętać czy wybrać te wykończone okleiną naturalną ( FORNIR ), czy sztuczną.

Ten artykuł pomoże ci w podjęciu najlepszej dla Twoich oczekiwań decyzji. Tutaj dowiesz się, który rodzaj skrzydeł będzie najodpowiedniejszy w Twoim domu. Ponadto przedstawimy różnicę między okleinami i w jakich warunkach są najlepiej się sprawdzają.

Musimy podkreślić, że zarówno drzwi wewnętrzne fornirowane jak i okleinowane mogą wyglądać bardzo elegancko i stylowo . Są znacznie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, niż skrzydła wybierane przed laty. Teraz zachwycają estetyką wykonania , występują w wielu rodzajach wzorów, a ich faktury są niepowtarzalne. To wysoka jakość produktu.

Dziś do ich produkcji wykorzystywane są okleiny nowej generacji. Zachwycają pięknym wyglądem . Ich wygląd będzie nienaganny przez długie lata. Wiele oklein 3D jest nie do odróżnienia do naturalnej okleiny. Jeśli wybór padnie na naturalny, drewniany wzór będzie wyglądał jak FORNIR. Zarówno drzwi Porta fornirowane jak i skrzydła okleinowane są świetnym wyborem. Musisz wiedzieć, że oba rodzaje to bardzo dobra decyzja.

Okleina trzyma się na powierzchni drzwi dzięki zastosowaniu żywicy o wysokiej odporności. Dzięki temu zastosowaniu spoina jest bardzo trwała.

Okleina naturalna.

Wielu klientów PORTA decyduje się na zakup skrzydeł fornirowanych. Ich zaletą jest to, że wyglądem nie różnią się zupełnie od drzwi wykonanych w 100% z drewna. Okleina naturalna to płaty naturalnego drewna, zabezpieczone lakierem. Drzwi tego rodzaju posiadają naturalne usłojenie.

Fornir dzielimy na niemodyfikowane i modyfikowane.

Czym się różnią?

Przy zakupie skrzydeł drzwiowych należy zwrócić uwagę na różnicę między Fornirem naturalnym, a modyfikowanym. Naturalny oddaje piękno drewna i jego słoje. Tego rodzaju technologia, polega na naklejaniu płatów drewna, płat po płacie w takiej samej kolejności .

Fornir modyfikowany będzie posiadał identyczny wzór na każdym skrzydle.

Który rodzaj wybrać?

Zarówno Fornir jak i okleinowane drzwi posiadają wady i zalety. Przy wyborze drzwi fornirowanych możemy mieć pewność, że będą mniej podatne na zarysowania niż przy okleinie syntetycznej. Ewentualne uszkodzenia przy tego rodzaju skrzydłach i naprawy są znacznie bardziej widoczne na gładkich i matowych powierzchniach. Natomiast drzwi odwzorcowujące słoje drewna, przy renowacji zyskają o wiele bardziej zadowalające efekty.

Przy drzwiach fornirowanych usterki są trudne do usunięcia . Jednak zachwycają naturalnym wyglądem. Forniru nie naprawisz domowymi sposobami. Wtedy musimy zwrócić się do fachowca. Z pewnością efekt naprawy będzie o wiele lepszy.

Okleina sztuczna bardzo dobrze odzwierciedla wygląd drewna, także innych materiałów jak beton, stal czy marmur.

W chwili obecnej okleiny świetnie oddają wygląd drewna . Dzięki temu możemy cieszyć się ich naturalnym wygładem również w nieco niższej cenie. Fornirowane drzwi są często wybierane do pomieszczeń w nowoczesnym stylu. Stawiają na nie osoby ceniące sobie naturalność i niepowtarzalność.

Zarówno okleina jak Fornir to najgorętsze trendy wśród produktów PORTA. Jest to powrót do materiałów naturalnych, faktur i kolorów. Szeroki wybór odcieni i wzorów pozwala na zastosowanie tych rozwiązań w każdym typie wnętrza.