Królewski styl angielski!

nglia kojarzy nam się od razu z królową Elżbietą i królewskimi obyczajami. Nie ma się co temu dziwić bowiem państwo to wręcz słynie z przywiązania do tradycji. Styl angielski przede wszystkim nawiązuje także do dużej ilości wzorów, dywanów, ciężkich zasłon, mnóstwa bibelotów oraz porcelaną również tą z podobizna królowej.

Pokój w stylu angielskim nie jest jednak przeładowany i ciężki. Est bardzo romantyczny i przytulny.

Jak urządzić takie wnętrze we własnym domu?
Na początek kolorystyka. Wybierzmy jeden odcień główny, który będzie się przejawiał w naszym pokoju w różnych elementach.
Później będziemy dobierać do niego dodatki.

Dla przykłądu jesli będzie to ciemny czerwień to dobrze, aby szafa była wykonan np. z ciemnego drewna, na podłodze leżał bordowy dywan, a zasłony były w kolorze wina.
Nie musimy sztywno trzymać się zasad i reguł. Styl angielski pozwala bowiem na asymetrię.

Zgodnie z tym jedna ściana może być wyłożona tapetą z wyraźnym wzorem kwiatowym, a druga gładka, ale pomalowana na intensywny kolor.

Jeśli lampa to koniecznie wisząca z klasycznym kloszem.
Kanapa powinna być wygoodna i duża. A najlepiej jesli będą jej towarzyszyły fotele. Przynajmniej dwa. Idealne będą z jakimś charakterystycznym elementem np. złotymi nóżkami, frędzlami itp. Nie muszą stanowić kompletu, ale muszą pasować do siebie stylem.
Koniecznie zbierzmy dużą kolekcję poduszek. Bez nich nie mam mowy by wnętrze nabrało angielskiego stylu.

Elementem ozdobnym mogą być półki z książkami, stoliczki do kawy z długa drewnianą nogą. Na szafie nie może się natomiast obyć bez porcelany i dekoracyjnych albumów, czy figurek.


Na ścianie? Fotografie, fotografie i jeszcze raz fotografie. Najlepsze będą czarno białe imitujące stare czasy.
Aby angielskiego stylu stało się zadość najlepszym wyjściem byłby kominek. Nie musi być prawdziwy. Wystarczy atrapa, udekorowana ramkami oraz figurkami.

No cóż wreszcie na koniec, nie może się obyć bez najważniejszego! Koniecznie powieśmy na ścianie podobiznę królowe Elżbiety lub księżnej Diany!

Jeśli jesteś zainteresowany także innymi aranżacjami wnętrz wejdź tutaj.

Be the first to comment on "Królewski styl angielski!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.