Kredyty walutowe

kredyt gotówkowyZ kredytów walutowych w chwili obecnej korzysta coraz mniej osób, ale nie ma w tym nic dziwnego. Ostatnie zmiany do jakich dochodzi na rynku walutowym są szokujące. Wzrosty, które obserwujmy nie były widoczne w Polsce od wielu lat. Czy możemy się spodziewać, że będą się one utrzymywały?
W zasadzie wypada powiedzieć, że kursy walut tak naprawdę wyższe już być nie mogą. Dolar, euro, jak i złotówka osiągnęły swoją górną granicę i trudno jest oczekiwać, by mogły być jeszcze droższe. Bardziej prawdopodobne jest raczej dynamiczne obniżanie kursów walut, czego teraz oczekujemy we wszystkich kantorach. Kredyty walutowe cieszą się teraz minimalnym zainteresowaniem, ale czemu tu się dziwić?

Przecież kredyt gotówkowy w walucie obcej jest bardzo kosztowny i niepewny. Nie wiadomo tak naprawdę czy taki kredyt będzie przynosił jakiekolwiek zyski. Wielce prawdopodobne, że o owych zyskach nie będzie mowy. Waluty wciąż drożeją, a ich kursy zaczynają robić się wręcz szokujące.

Oby tylko sytuacja się całkowicie odmieniła. Na to właśnie wszyscy powinniśmy liczyć. Kolejne miesiące pokazują jednak, że kredyt w walucie nie jest najlepszym sposobem na pozyskanie środków w ramach kredytów. Wręcz przeciwnie – jest to metoda najgorsza, najmniej sensowna i opłacalna. Chyba, że sytuacja się zmieni… Stan na rynku finansowym zmienia się bardzo, ale to bardzo szybko.