Kreatywność a własna firma

Kiedy czytamy niezwykłe biografie milionerów i miliarderów oraz ludzi, którzy po prostu zasłynęli w biznesie czymś niezwykłym, zauważamy, że zdecydowana większość z nich miała jedną wspólną cechę. Doskonały pomysł na biznes.

Współcześnie jest bowiem tak, że możemy pracować godzinami, uczyć się, wstawać skoro świt, a i tak to wszystko nie gwarantuje nam oczekiwanych rezultatów (choć oczywiście jest to bardzo ważne i z pewnością nas do nich przybliża).

Jeśli za to będziemy mieć niezwykły pomysł na własną działalność gospodarczą, to znajdujemy się zdecydowanie bliżej wymarzonego poziomu finansowego, a przynajmniej ? samodzielności i satysfakcji finansowej. Łatwo jednak powiedzieć ?wystarczy wpaść na dobry pomysł? ? zrobić jednak trudniej. Warto więc zaangażować się całemu, wszystkie myśli zaprząc do pracy. Wówczas jest większa szansa, że uda nam się wpaść na coś niezwykłego. Prawdopodobnie łatwiej będzie osobom, które są z natury kreatywne. Jeśli jednak nie należymy do tego grona ? nic straconego. W pewnej mierze twórczość możemy w sobie wyćwiczyć, codzienna praktyka sprawi, że już za kilka tygodni będziemy mieć więcej ciekawych pomysłów, które choć niekonieczne będą stanowić podłoże dla działalności gospodarczej, świetnie sprawdzą się w domu i w pracy. Jak ćwiczyć własną kreatywność? Jednym z bardzo dobrych sposobów są po prostu systematyczne ćwiczenia. Codziennie zadawajmy sobie jakieś pytanie dotyczące obecnej sytuacji.

Przykładowo, jeśli któryś z członków rodziny ma w najbliższych czasie urodziny, z pewnością zastanawiamy się nad prezentem. Wówczas usiądźmy z kartką papieru i długopisem, napiszmy nagłówek: ?prezent urodzinowy dla X?, a poniżej przynajmniej 20 pomysłów.

Niektóre z nich będą zupełnie niezwykłe i raczej nieziszczalne, inne będą bardziej przyziemne, może nawet nudne. Pewne jest jednak, że pisanie i wymyślanie aż 20 prezentów będzie świetnym ćwiczeniem umysłu ? a być może wpadniemy na ten naprawdę wymarzony prezent. Raz na jakiś czas warto tak robić również z biznesem. Zastanówmy się jaki biznes moglibyśmy rozpocząć i napiszmy aż 20 rodzajów.

Be the first to comment on "Kreatywność a własna firma"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.