Kostka brukowa zastosowanie i zakup

Urządzając przestrzeń wokół nieruchomości mamy dostępnych wiele rozwiązań.

Kostka brukowa to sprawdzony materiał na nawierzchnię wokół domów jednorodzinnych czy firm. Nadaje się na trakty piesze wokół nieruchomości, na podjazd przed garażem. Może być układana na małych przestrzeniach, ale także na bardzo dużych, również wokół wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, a nawet w ich wnętrzach. Gminy i inwestorzy wznoszący nieruchomości na sprzedaż często decydują się na układanie kostki brukowej na ulicach. Według deweloperów przestrzeń użytkowa wypełniona kostką brukową zamiast asfaltu podnosi prestiż oferowanych nieruchomości.

Wybór kostki brukowej

Kształt, który cechuje kostki chodnikowe jest bardzo różnorodny. Znajdziemy tradycyjne kostki imitujące stary bruk, a także kostki o nieregularnych kształtach. Te ostatnie wyjątkowo dobrze wpisują się w nowoczesną architekturę. Taki styl podkreślą także większe płyty brukowe posiadające delikatne struktury nawiązujące do płyt granitowych.

To właśnie powierzchnia kostek brukowych nadaje wizerunek przestrzeni. Mogą być to kostki pokryte naturalnym kruszywem, np. granitem, bazaltem. Efekt ten jest wynikiem umieszczenia kruszywa na górnej części kostki poprzez śrutowanie. Do łask wraca współcześnie zwykła kostka betonowa. Moda na surowe przestrzenie, wypełnione betonem sprawiła, że jest to coraz bardziej popularna opcja.

Przy wyborze kostki brukowej istotny jest także jej kolor. Duża różnorodność dostępnych modeli sprawia, że możemy dopasować ją do każdej przestrzeni. Współcześnie kostka brukowa to nie tylko szary kolor. Znajdziemy także intensywne kolory lub takie, które nawiązują do naturalnych materiałów.

Najbardziej popularne w produkcji oraz w zakupie są kostki brukowe o grubości 6-8 cm.

Zakup kostki brukowej

Przy zakupie kostki brukowej nie należy zapomnieć o obrzeżach chodnikowych. Krawężniki chodnikowe zapewniają element wykończeniowy, niezbędny do obrzegowania każdej nawierzchni z kostki brukowej. Dobrze jest skrupulatnie wyliczyć ilość kostki brukowej, niezbędnej do pokrycia danej powierzchni i zakupić jednocześnie całą ilość. Poszczególne partie mogą, tak jak w przypadku kafli do wnętrz, różnić się między sobą stopniem zabarwienia.

Be the first to comment on "Kostka brukowa zastosowanie i zakup"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.