Korepetycje wczoraj i dzisiaj

Dziś trudno znaleźć nastolatka, który nigdy nie był choć raz na korepetycjach. Jest to właściwie coś obligatoryjnego, jeśli chcemy osiągać wysokie wyniki w nauce czy też przypomnieć sobie materiał przed ważnym egzaminem. Jeszcze do niedawna większość uczniów skrzętnie starała się ukrywać fakt uczęszczania na korepetycje. Było w tym coś poniżającego, sprawiało wrażenie, że ta konkretna osoba nie radzi sobie sama z przyswajaniem materiału.

Obecnie nikt się z tym nie kryje, a nawet wskazane jest, aby osoba, która świetnie radzi sobie w szkole wzięła kilka dodatkowych lekcji. Jest to w tej chwili w zasadzie kwestia trendu, jakiejś mody.

Tak czy inaczej, nie można powiedzieć, że jest to zupełnie nieprzydatne. Dodatkowy czas spędzony na nauce nigdy nie jest zmarnowany i może w przyszłości bliższej lub dalszej zaowocować dobrą oceną lub inną korzyścią dla ucznia. Inną sprawą pozostają ceny korepetycji.

W niewielkim mieście za godzinę takich zajęć można zapłacić od 20 do mniej więcej 40 złotych.

W większych miastach ceny te zaczynają się w najlepszym razie od 50 złotych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to zazwyczaj dość regularny wydatek, który na dłuższą metę może poważnie wpłynąć na domowy budżet.