Kopanie kryptowalut – co to jest?

Kopanie kryptowalut to coraz bardziej popularne ?zajęcie?, które przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu i/lub pieniędzy może pozwolić na bardzo wysokie zyski w przyszłości.

Zyski z kopania kryptowalut są ścisle uzależnione od tego jaki kurs będzie miała wykopana przez nas kryptowaluta w chwili, w której będziemy chcieli ją sprzedać. Im wyższy kurs danej kryptowaluty, tym większy potencjalny zysk ? oczywiście o ile taką kryptowalutę posiadamy. A w posiadanie kryptowalut można wejść albo poprzez ich kopanie, o czym tutaj będziemy pisać, albo poprzez ich zwyczajne kupienie na giełdzie kryptowalut, lub w odpowiednim kantorze.

Z definicji kopanie kryptowalut czyli z j. angielskiego mining, polega na zatwierdzaniu tzw. nowych bloków i dołączaniu ich do istniejącego łańcucha, czyli tzw blockchaina.

Samo słowo ?kopanie? przyjęło się ze względu na analogię do kopania złota, chociaż oczywiście nie ma to nic wspólnego z przesiewaniem złota przez sito ? w taki sposób nie kopie się kryptowalut, gdyż jest to proces znacznie bardziej noczowesny i bardziej oparty na technologii (karty graficzne, odpowiedni sprzęt do kopania kryptowalut itd).

Sam blok jest miejscem, w którym zapisywane są wszystkie nowe transakcje kryptowalutowe, oraz miejscem w którym następuje emisja nowych, cyfrowych monet o ile jest ona przewidziana w protokole).