Konto osobiste dla studentów

Dawno już minęły czasy, gdy student jadł chleb ze smalcem i popijał najtańszym piwem, jednocześnie harując na swoje utrzymanie i pilnie ucząc się po nocach do kolejnych egzaminów. Dzisiaj student jest konsumentem dóbr specjalnie dla niego tworzonych, takich jak między innymi produkty bankowe skierowane specjalnie do uczniów szkół wyższych. Wraz ze wzrostem dostępności studiów wyższych, a co za tym idzie znacznym wzrostem liczby studentów, banki dostrzegły bowiem wielki potencjał w tej grupie odbiorców i zaczęły tworzyć przeznaczone specjalnie dla nich produkty.lokaty

Oczywiście do najpopularniejszych produktów bankowych dla studentów należą studenckie konta bankowe ? rachunki bankowe dla studentów (a niekiedy młodych osób do określonego wieku, np. 26 lub 30 lat) mają już bowiem w swojej ofercie praktycznie wszystkie banki w naszym kraju. Jest więc w czym wybierać. Czym ?kuszą? studentów instytucje bankowe oferujące ten rodzaj produktów? Na czym polega rachunek bankowy dla studenta i czym różni się od klasycznego konta bankowego?

Największą różnicą jest cena ? studenckie konto osobiste jest z założenia tańsze, ale z drugiej strony posiada mniej możliwości np. kredytowych (np. mniejszy debet). W standardzie jest też darmowy dostęp do konta przez Internet i telefon, a niekiedy również bezpłatne przelewy lub wpłaty.

Banki, oferując studentom produkty na tak korzystnych warunkach, myślą oczywiście o przyszłych zyskach ? a mianowicie o tym, że młody klient, zadowolony z usług banku prowadzącego konto studenckie, po ukończeniu edukacji pozostanie klientem właśnie tego banku.

Be the first to comment on "Konto osobiste dla studentów"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.