Konkurs na ESK 2016

Unia Europejska w tym roku ogłosiła konkurs na ESK 2016, tajemnicy skrót oznacza nic innego, jak Europejską Stolice Kultury. Polski akcent w tym konkursie jest zaznaczany między innymi przez Poznań, który według ekonomistów ma największe szanse na zwycięstwo z polskich przedstawicieli. Specjalnie skonstruowana maszyna promująca kulturę już ruszyła i zbiera całkiem dobre wyniki w pierwszych miesiącach. Daje to bardzo dobrą perspektywę na przyszłość. Wszyscy poznaniacy i nie tylko powinni kibicować w tym konkursie.

Warto jest nadmienić, że regulamin konkursu jest bardzo uczciwie rozpisany ? każdy uczestnik na starcie ma równe szanse, bowiem oceniane są postępy, jakie zdobędzie miasto, a nie dotychczasowe osiągnięcia. Oznacza to, że takie miasta, jak np. właśnie Poznań mają ogromną szansę na wygraną. Bez wątpienia ESK 2016 będzie to miasto wyjątkowe, prezentujące dużą różnorodność kulturalną i pokazujące niekonwencjonalne, lecz skuteczne rozwiązania w promowaniu kultury i tradycji w swoim mieście. inne miasta będą w przyszłości brały z niego przykład.

Co prawda inne miasta, tak jak Łódź również startują w tym konkursie, jednak ekonomiści jednogłośnie orzekli, że zdecydowanym faworytem jest właśnie Poznań. Tytuł ESK 2016 da ogromne możliwości rozwojowe miastu. Po pierwsze przysługiwać mu będą ogromne środki z budżetu Unii Europejskiej na promocje kultury oraz na tworzenie miejsc pracy dla młodzieży kończącej studia. W Polsce takie elementy są priorytetem, w związku z czym taka wygrana byłaby dla Polaków czymś nadzwyczajnym.

Be the first to comment on "Konkurs na ESK 2016"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.