Komputer a nasze dziecko

W ostatnich latach elektronika całkowicie zdominowała świat, w głównej mierze za sprawą komputerów. Ten właśnie sprzęt jest w szerokim zakresie używany w na każdej płaszczyźnie. Aktualnie w każdym mieszkaniu znajdziemy przynajmniej jeden komputer, który to jest wykorzystywany w różnych celach. Jedni wykorzystują go do pracy, inni do zabawy. Jeśli chodzi o zabawę to problem stanowią tu głównie dzieci. Wszystko jest dobrze o ile zachowują umiar, gorzej jest, jeśli przed monitorem spędzają bardzo dużo czasu. Warto mieć na uwadze, iż komputer może uzależnić, wtedy możemy spotkać spore kłopoty z naszymi dziećmi.

Pierwsze o czym musimy myśleć to kontrola naszych dzieci. Wskażmy wyraźnie próg czasu spędzonego przed monitorem. Samowolka spowoduje, że dzieci utracą umiar w tym co robią, a komputer stanie się nieodłączną częścią ich życia. Zamiast siedzieć przed monitorem dobrze czasami zerknąć co ciekawego zawierają plecaki szkolne naszych pociech, a zamiast kupić nowe gry, lepiej kupić im buty trekkingowe i wyciągnąć je na wyprawę np. w góry.

Po drugie baczmy na to, co nasze pociechy robią będąc przy monitorze. Obecnie nie brak jest gier pełnych przemocy, które wywołują u młodych osób niemało agresji. Kontrolujmy również to, co nasze maluchy robią w internetowej rzeczywistości. Warto pamiętać, że w internetowej rzeczywistości na każdym kroku można zetknąć się z treściami pornograficznymi.