Kolejne wzrosty cen w Polsce

GUS podał aktualne dane dotyczące poziomu wynagrodzeń w naszym kraju. Dane te wprost są szokujące ? mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie 4% przy?. 5% inflacji! Te dane zaskoczyły wszystkich i skutecznie pokazały w jak dramatycznej sytuacji znajduje się aktualne Polska. Nasza gospodarka czeka na dużą interwencję.
Jeśli w ciągu najbliższych tygodni rząd nie wprowadzi odpowiednich przepisów i regulacji to w dalszym ciągu nasza gospodarka będzie podążała w niepokojącym kierunku. Ceny żywności w Polsce w żaden sposób nie są adekwatne do poziomu naszych wynagrodzeń. Wręcz przeciwnie ? poziom wynagrodzeń jest śmiesznie niski i tutaj właśnie leży źródło takiej sytuacji.

Dlatego w Polsce to wszystko wciąż zmierza do tyłu zamiast się rozwijać? Czy możemy liczyć na poprawę stanu rzeczy? Udzielenie odpowiedzi na te pytania jest bardzo trudne. Nasza gospodarka z pewnością potrzebuje pewnego impulsu, który doprowadzi do tego, że nagle znajdziemy się na właściwym kierunku. Aktualnie nie ma o tym mowy. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i z dnia na dzień nie wygląda to lepiej. Wzrosty cen mogą doprowadzić wiele polskich rodzin do dramatu. Miejmy nadzieje, że będziemy w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. Jeśli nie, to sytuacja w naszym kraju będzie się dalej pogarszała. Możemy mieć jedynie obawy do czego to doprowadzi.