Kliny montażowe idealne, gdy tworzysz tarasy wentylowane!

Przydomowy taras w okresie wiosenno – letnim jest podstawowym miejscem relaksu dla całej rodziny jednak planując jego budowę trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Odpowiednia przestrzeń, aranżacja, wybór miejsca i dobór materiałów – te czynniki rzutują na jego funkcjonalność.

W zależności od posiadanego miejsca tarasy mogą stanowić przedłużenie domu, ale mogą też być wolnostojące. Zadaszeniem wcale nie musi być dach, tą funkcję spełni też z powodzeniem tańsza i lżejsza pergola tarasowa. Podłoga tarasu może być drewniana, kompozytowa lub wykonana z płytek ceramicznych, ułożona bezpośrednio na wylewce betonowej, bądź tzw. wentylowana czyli znajdująca się w pewnej odległości od podłoża.

Możliwości zaprojektowania tarasu jest wiele, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę – taras musi posiadać odpowiedni spadek i najlepiej, by jego zaprojektowaniem, a później budową zajęli się specjaliści. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów związanych choćby z brakiem odpływu wody deszczowej.

Największą popularnością już od dłuższego czasu cieszą się tarasy wentylowane wykonywane najczęściej z odpornych na zmienne warunki atmosferyczne desek kompozytowych. Ta technologia cechuje się prostym montażem gotowych elementów, trwałością i eksploatacją bez potrzeby czasochłonnych prac odświeżająco-zabezpieczających. Zachęca też do samodzielnego wykonawstwa.

Decydując się na wykonanie trasu wentylowanego trzeba wybrać odpowiedni rodzaj desek kompozytowych https://fitberg.pl i pamiętać o zaopatrzeniu w kliny montażowe do paneli. Kliny do paneli są niezbędne dla zachowania prawidłowego wypoziomowania całej powierzchni tarasu. Do tarasu w zupełności wystarczą niedrogie kliny plastikowe. Jeśli do tego dobierze się regulowane wsporniki pozwoli to na precyzyjne ustawienie spadku. Ten drobny z pozoru element rzutuje na konieczność lub brak potrzeby późniejszych remontów.

Ten sam element doskonale sprawdza się przy montowaniu okien i drzwi. Trzeba tylko dobrać odpowiednie rodzaje, albo kliny do montażu drzwi, albo też kliny do okien https://www.fitberg.pl/kliny-montazowe.