Kilka odpowiedzi na temat LED

Co to jest dioda LED? Diody mogą być używane w budowie produktów energooszczędnych świetlnych, które zużywają mniej prądu, chronić środowisko i obniżać koszty związane z utrzymaniem. Gdy są używane wyglądają o wiele bardziej atrakcyjne niż zwykłe oświetlenie.I będą służyć dużo dłużej ni jeżeli standardowe oświetlenie.

Czy diody są energooszczędne?

Światło diodowe może zaoszczędzić do 85 % energii elektrycznej pobieranej przez żarówki tradycyjne i do 50 % energii wykorzystywanej przez świetlówki.

Porównując LED oświetlenie do świetlówek, oszczędność energii elektrycznej jest uzależniona od rodzaju oświetlenia jarzeniowego. Na przykład, oświetlenie led pozwala oszczędność do 50 procent energii elektrycznej pobieranej przez świetlówki i od 20 do 30 proc. energii zużywanej przez oświetlenie fluorescencyjne.

Gdzie wykorzystywane są lampy LED? Diody LED zużywają znikomą ilość energii, najpopularniejsze są miejsca, gdzie światła są włączone na dłuższy okres czasu. Światła diodowe można spotkać w kafejkach, biurowcach, parkingach ulicznych,pokojach akademickich, lodowiskach,hotelach i oczywiście, w mieszkaniach. Czy oświetlenie diodowe naprawdę zaoszczędzi energię i pieniądze? Wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep LED aby się o tym przekonać. Wystarczy spojrzeć na dane ze statystyk. Departament Energii ocenia,ze powszechne używanie oświetlenia LED w 2025 roku Będą: -Minimalizować potrzeby wytwarzania energii elektrycznej związanej z oświetleniem o 62 %. -Wyeliminuje 258 milionów ton CO2. -Zmniejszy się ilość odpadów, które są umieszczane na wysypiskach. -Uniknie to budowy 132 elektrowni. Dlaczego oświetlenie LED jest lepsze niż tradycyjne żarówki? Znaczną ilość energii emitowanej od tradycyjnej żarówki jest zmieniana na ciepło,a nie światło. Dlatego możesz się oparzyć jeśli zechcemy dotknąć żarówki zaraz po jej włączeniu.Oświetlenie diodowe jest o 85 % bardziej wydajne niż powszechne żarówki.Ponieważ diody LED pobierają dużo mniej prądu, nie oddają tyle ciepła. Dlatego też nie oparzysz się, jeśli spróbujesz dotknąć oświetlenia diodowego po jego włączeniu.

Diody są zrobione tak, aby były w stanie wytrzymać 50 razy dłużej, co świadczy, że można nie myśleć o zmianie ich na długi czas.Co się z tym wiąże pomniejsza się ilość odpadów. Dlaczego dioda jest lepsza od oświetlenia fluorescencyjnego i świetlówek? Diody LED nie posiadają materiałów niebezpiecznych, jak rtęć. W związku,iż jarzeniówki i świetlówki kompaktowe zawierają rtęć, muszą być prawidłowo składowane w celu nie dopuszczenia do zatrucia rtęcią ze składowisk. Ponadto, większość świetlówek nie da się ściemniać i wiele z nich będzie migotać. Zdarzają się osoby podatne na te migotania i powoduje to u nich ataki migreny,bóle głowy i odczucie zmęczenia oczu. Światło LED wykorzystuje półprzewodnikową technologię,która pozwala na skuteczne ściemnianie w wielu przypadkach i eliminuje migotanie. Świetlówka musi świecić się kilka minut, by osiągnąć swoją pełną jasność.Diody LED już przy zapaleniu uzyskują 100% jasność.Światła LED są również odporne na niskie temperatury i mogą znosić bardzo niekorzystne warunki ââ??â?ś jak te w przypadkach lodówki lub na ulicach Grenlandii. Jaki rodzaj jakości światła mogę spodziewać się z lampy LED? Powinieneś być zadowolony z jakości światła z dowolnego źródła LED. Najlepszym sposobem aby to zapewnić jest być pewnym,jaka barwę światła chcesz.Jeśli chcemy ciepłe światło,musisz szukać światła, które sięga blisko 2700K.Jeśli chcesz neutralne światło,musisz szukać czegoś blisko 3500K a jeśli chcesz chłodne światło, szukaj 5000K lub więcej. Ale to nie na tym się kończy … Należy również zdawać sobie sprawę z oddawania barw.

Co to jest wskaźnik CRI? Wskaźnik oddawania barw (CRI) charakteryzuje źródła światła ze względu na ich zdolności do wytwarzania „naturalnego światła”, i wynosi od 0 do 100.Im bliżej dioda dochodzi do 100 na wskaźniku oddawania barw (CRI),tym bardziej naturalnie jest odwzorowanie kolorów, a światło jest postrzegane jako przyjemniejsze. CRI świetlówek jest najczęściej około 72.LED oprawy mają współczynnik CRI miedzy 92 i 94.

Jaka żywotność może mieć dioda LED? Przy odpowiedniej budowie, LED może mieć żywotność nawet 50.000 godzin i więcej -w pracy ciągłej. W zależności od tego, ile godzin na dobę są używane.Zwykle będą się świecić od 6 do 7 lat a niektóre nawet od 20 aż do 30.

Czy diody LED są drogie? Głównym wyzwaniem z oświetleniem LED jest to, iż kosztuje ono więcej na początku, ale realnie patrząc koszt błyskawicznie się zwraca.Średnio żarówki ledowe zwracają się po 7-8 miesiącach zakładając,że są używane po 5-6 godz. w ciągu dnia. Czyli tyle co przeciętnie każda inna żarówka. W kolejnych miesiącach pozostaje nam tylko cieszyć się z komicznie niskich rachunków i bardzo dobrego dokonania wyboru.

1 Comment on "Kilka odpowiedzi na temat LED"

  1. Ledy rządzą bez 2 zdań!
    Ja tam nawet żarówki LED kupuję w sieci 🙂 Link podaję do strony – bez ledów nie wyobrażam sobie funkcjonowania. No way – na początku wprawdzie wydatek jest, ale potem się zwraca z nawiązką.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.