Kasy fiskalne po nowemu

Od 1 stycznia bieżącego roku część przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelowej jest zobowiązana dokumentować sprzedaż przy użyciu kasy online. W pierwotnym założeniu taki obowiązek miał powstać już w 2020 r., ale ze względów pandemicznych został decyzją Ministerstwa Finansów przełożony na ten rok.

Oprócz branż związanych z gastronomią i hotelarstwem z zakresu krótkoterminowego zakwaterowania rejestrację przy użyciu kas on-line muszą prowadzić też sprzedawcy węgla oraz paliw wytwarzanych z tego surowca.

Co ciekawe do tej grupy zaliczają się również te sklepy spożywcze, które oprócz sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych prowadzą dodatkowo sprzedaż przekąsek przygotowywanych na miejscu, np. kanapek i sałatek. Ten rodzaj działalności zakwalifikowuje się niejako z automatu do świadczenia usług związanych z żywieniem z tego więc powodu również podlega obowiązkowi posiadania kasy online.

W drugiej połowie roku 2021 dołączą kolejne branże, które będą zobowiązane do ewidencjonowania sprzedawanych usług lub towarów przy pomocy kasy fiskalnej on-line. Są to prywatne gabinety lekarskie i dentystyczne, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, kancelarie adwokackie i obiekty świadczące usługi w zakresie poprawy kondycji fizycznej.

Wyłączone z obowiązku posiadania kasy nowego typu są placówki gastronomiczne prowadzące obwoźną sprzedaż.

Czym konkretnie jest kasa fiskalna online?

Kasa online różni się od tradycyjnych kas zapisujących sprzedaż na rolce papierowej bądź z elektronicznym zapisem kopii tym, że w sposób bezpośredni i ciągły przekazuje dane sprzedażowe do Centralnego Repozytorium Kas.

W zależności od branży inne kasy online sprawdzać się będą u lekarza czy kosmetyczki, a inne u prawnika bądź budowlańca.

Są sklepy, gdzie prowadzone jest doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej kasy dla konkretnej działalności, a nawet istnieją tematyczne działy branżowe ułatwiające znalezienie najlepszej kasy łączącej się z internetem np. sklep https://netvet.pl/kasy-fiskalne

Wśród najnowocześniejszych modeli znaleźć można też takie, które posiadają modem GSM wraz z internetem ? to opcja dla firm mających problem z dostawą internetu w sposób tradycyjny.

Więcej informacji: https://netvet.pl/aktualne-terminy-obowiazkowej-wymiany-kas-fiskalnych-starego-typu-na-kasy-fiskalne-online-w-2021-roku/

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter