Karta pojazdu, a utrudnienia

Karta pojazdu jest dokumentem, do którego wyrobienia zostaliśmy zmuszeni przez ustawodawcę. Miał to być dokument, który uprawnia do poruszania się po polskich drogach. Brak karty pojazdu jest równoczesny z całkowitym zakazem korzystania z polskich dróg. Opłata za karty pojazdu wynosiła niestety aż 500 złotych.
Z pewnością każdy, kto musiał wykładać z portfela taką kwotę poważnie zastanawiał się nad przyczyną tak dużego obciążenia finansowego. Dlaczego karta pojazdu to aż 500 zł? Co ciekawe, nawet ustawodawca nie był w stanie wykazać przyczyny żądania tak wysokiej kwoty, tak więc wcale nie tak długo musieliśmy czekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego – zarządzona kwota jest niewspółmierna do rzeczywistych kosztów wydawania kart pojazdu i powinna być natychmiast zmieniona.

Z 500 zł kwotę zmieniono na ?.75 zł, a 425 zł mogą odzyskać kierowcy, którzy wcześniej wnieśli tak wysoką opłatę. Zwrot karta pojazdu jest dostępny dla każdego kierowcy, który tylko skompletuje odpowiednie dokumenty i przedstawi je do sądu. Oczywiście przy całym tym procesie jak najbardziej można się wspomóc kancelarią prawną. Kancelarie w przypadku tak automatycznych procesów nie wymagają wysokiego wynagrodzenia. Musicie jedynie oddać 125 zł z kwoty jaką odzyskacie. Nie jest to przecież suma duża, lecz raczej wprost przeciwnie – kwota symboliczna. Przy normalnej wycenie kancelarie oczekują za swoje usługi płatności na poziomie nawet tysięcy złotych za dzień pomocy.

Be the first to comment on "Karta pojazdu, a utrudnienia"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.