Jest takie miejsce w Poznaniu

Decoupage, scrapbooking, quilling – jeszcze kilkanaście lat temu byłyby to hasła jakby z innego języka, a osoby, które wiedziałyby o co chodzi można było na palcach jednej ręki policzyć i to w skali całego kraju! Dziś decoupage to technika już bardzo popularna w Polsce, a i scrapbooking z roku na rok rozwija się wręcz lawinowo. W każdym dużym mieście działają już ośrodki kreatywne, a coraz częściej rację bytu znajdują także w mniejszych miasteczkach. W Poznaniu dobrym przykładem takiego ośrodka są Stonogi.pl, mieszczące się na ulicy Pogodnej 38/2.

Stonogi.pl to przede wszystkim sklep internetowy i stacjonarny, w którym osoby zajmujące się kreatywnym hobby zarówno amatorsko jak i profesjonalnie mogą nabyć wszystko to, czego potrzebują do swojej działalności. Znajdziecie więc tutaj pełen przekrój mediów używanych w decoupage, mediów do złoceń, pędzli i innych narzędzi, a także bogaty wybór papierów i serwetek. W ofercie sklepu są produkty takich firm jak Stamperia i Dala. Szczególna współpraca łączy Stonogi.pl z producentem mediów „Perfetto per decoupage” stąd możliwość ich zakupu nie tylko detalicznego, ale i w dobrych cenach hurtowych. Wielbicielki quillingu znajdą tu oryginalne narzędzia i paski papieru światowego lidera tej branży – firmy Quilled Creations. Scpecjalnie dla osób zajmujących się scrapbookingiem, Stonogi.pl samodzielnie sprowadzają z USA i W. Brytanii artykuły takich firm jak: Prima Marketing, October Afternoon, Papermania, Rangers / Tim Holtz, Pink Paislee czy Tattered Angels.

Szczególną uwagę poświęca się w Stonogach warsztatom. Co tydzień prowadzone są tu warsztaty decoupage, scrapbookingu, quillingu, filcowaniu i innych technik kreatywnych. Adresatem tych kursów są zarówno hobbystki, jak i profesjonaliści: właściciele kwiaciarni, nauczyciele, instruktorzy terapii zajęciowej czy też trenerzy pracujący w ośrodkach kultury. Często uczestniczą w nich osoby bezrobotne, dla których decoupage czy scrapbooking to szansa na własną działalność zarobkową.