Jednorazowy sprzęt medyczny – zakup czy leasing?

Leczenie ale najpierw prawidłowe zdiagnozowanie wszelkiego rodzaju chorób, często nawet tych bardzo groźnych i niebezpiecznych dla naszego życia czy zdrowia, wymaga niekiedy użycia specjalistycznego sprzętu medycznego. Do podstawowych badań takich jak na przykład pomiar ciśnienia czy też zmierzenie naszej wagi lekarze czy pielęgniarki, używają określonego sprzętu medycznego wielokrotnego użytku. Waga czy ciśnieniomierz nie wymaga bowiem tego by za każdym razem było to nowe urządzenie.

Jednakże badania takie jak pobieranie krwi (najczęstsze i jedno z podstawowych i najważniejszych badań medycznych) wymaga już by zastosowano tutaj medyczny sprzęt jednorazowy.

Medyczny sprzęt jednorazowy to nie tylko igły i strzykawki jednorazowego użytku. Medyczny sprzęt jednorazowy to także wzierniki (do badań ginekologicznych), cewniki, zestawy intubacyjne lub też zestawy do lewatywy, jednorazowe rękawiczki lateksowe (także używane do badań), wenflony.

Aby dana placówka medyczna mogła sobie poradzić z wyzwaniem jakim jest właściwa piecza nad osobami chorymi (mowa tu zarówno o samych badaniach jak i o pełnym, profesjonalnym leczeniu) musi ona być wyposażona przede wszystkim w dobry sprzęt medyczny. Wiadomym faktem jest to, że sprzęt taki powinien być przede wszystkim sprawny oraz w bardzo dobrym stanie, tak by mógł on służyć a nie szkodzić pacjentom. Dlatego też większość placówek medycznych decyduje się na zakup nowego jednorazowego sprzętu medycznego, zaś sprzęt wielokrotnego użytku taki jak chociażby urządzenia do dializ czy sprzęt do profesjonalnego USG bądź aparatura podtrzymująca życie pacjentów lub też inkubatory dla wcześniaków, jednostki takie biorą często w leasing.

Sprzęt jednorazowego użytku musi być sprzętem przede wszystkim sterylnym, dlatego też nie można wypożyczyć go nawet na najbardziej atrakcyjnych warunkach jakie umożliwia czy też daje nam leasing.

Be the first to comment on "Jednorazowy sprzęt medyczny – zakup czy leasing?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.