Jakość powierzchni biurowych na Górnym Śląsku

W województwie śląskim analogicznie jak w pozostałych polskich województwach większość powierzchni biurowych ulokowana jest w stolicy województwa. Jest to równocześnie jedyne miejsce w województwie, w którym powstały biura klasy A takie jak Altus czy Katowice Business Point. Oprócz powierzchni biurowych najwyższej klasy można znaleźć wiele biur do wynajęcia w Katowicach o tylko trochę niższym standardzie w dużo bardziej przystępnych cenach.

Przykładem może tu być zlokalizowany przy ulicy Francuskiej budynek Szafranka lub też znajdujący się przy samym centrum biurowiec Korfantego 2. Z kolei w dalszej odległości od centrum Katowic potencjalny klient może rozpatrywać oferty biurowców Atrium przy Granicznej lub Euro-Centrum przy Ligockiej. Poza stolicą regionu sytuacja z powierzchniami pod biura nie wygląda już tak interesująco. W Bytomiu wyremontowano co prawda parę kamienic z przeznaczeniem na biura, ale nie są to powierzchnie, które usatysfakcjonują każdego: po pierwsze z powodu położenia, po drugie w związku z ich niepełną funkcjonalnością i niewystarczającą ilością parkingów.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja w Gliwicach: tu dopiero co powstał pierwszy biurowiec klasy A firmy Roedl and Partner; pozostała część budynków biurowych to albo tak jak w Bytomiu odnowione kamienice albo tak jak w stolicy Zagłębia gmachy pamiętające jeszcze poprzedni system.

Pozostałe duże miasta regionu również nie wyglądają pod tym kątem korzystniej:  ani w Rybniku, ani w Bielsku-Białej czy Częstochowie nie uświadczysz nowych lokali biurowych z prawdziwego zdarzenia. Nie słychać też by takie miały w najbliższym czasie powstać.

Be the first to comment on "Jakość powierzchni biurowych na Górnym Śląsku"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.