Jakie samochody kupuja Polacy?

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez własnego samochodu. Nie da się ukryć, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce bez użycia auta zajmuje zdecydowanie więcej czasu, a w dzisiejszych czasach nikt nie ma go zbyt wiele. Nic dziwnego, że spora część naszych rodaków posiada własne samochody. Jakie auta wybieramy najczęściej? Czym kierujemy się przy ich wyborze?

Dla większości z nas podstawowym kryterium wyboru samochodu wciąż pozostaje jego cena. Zwykle decydujemy się na kupno używanego auta, właśnie ze względu na to, że jest ono o wiele tańsze od nowego.

Zwracamy uwagę również na względy praktyczne. Chcemy, by samochód pomieścił wszystkich członków naszej rodziny i miał spory bagażnik. Na zakup małych, sportowych samochodów decydują się głównie młode osoby, które nie założyły jeszcze własnej rodziny.

Niemal dla wszystkich ważne jest to, by samochód nie palił zbyt dużo. W związku z tym sporym zainteresowaniem cieszą się auta na gaz, które są zdecydowanie bardziej ekonomiczne w codziennym użytkowaniu.

Duże znaczenie ma też ogólna opinia o marce. Zanim zdecydujemy się na zakup, staramy się zorientować, ile kosztują części zamienne i jak często psują się samochodu danej marki. Podstawowym źródłem informacji jest w tym przypadku internet. Chętnie czytamy opinie innych użytkowników danego modelu po to, by przekonać się, jak dany samochód sprawuje się w praktyce.

Ci, którzy mogą wydać na samochód nieco więcej niż wynosi przeciętna, zwracają uwagę na walory estetyczne samochodu. To oni kupują droższe, bardziej luksusowe auta, za którymi często obracamy się na ulicy. Względy praktyczne schodzą w ich przypadku na dalszy plan. Ważne, by auto dobrze się prezentowało.

 

Be the first to comment on "Jakie samochody kupuja Polacy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.