Jakie restauracje lubimy najbardziej?

Każdy z nas ma swoją ulubioną restaurację, taką do której lubi wracać z przyjaciółmi i rodziną przy szczególnie ważnych okazjach, ale także jadać zwykłe obiady, wtedy gdy nie ma ochoty na gotowanie. Jeśli zastanowisz się nad tym, co takiego zdecydowało o tym, że właśnie ta konkretna restauracja przypadła Ci do gustu, z pewnością będzie Ci bardzo trudno wskazać jeden konkretny element.

Na Twojej liście na pewno znajdzie się smaczne jedzenie ? to podstawowy element, na podstawie którego oceniamy każdą restaurację. Trzeba jednak przyznać, że nawet najlepiej przyrządzone potrawy nie będą nam smakować, jeśli wystrój restauracji nie przypadnie nam do gustu. Ta zasada działa także w drugą stronę : niektóre urokliwe knajpki przyciągają coraz to nowych klientów, mimo iż ich kuchnia nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych. Wniosek nasuwa się sam ? postawą sukcesu każdej restauracji jest atmosfera, która w niej panuje. Większość z nas preferuje lokale o swobodnym, niezobowiązującym charakterze.

Klasyczne obrusy bawełniane i proste serwetki podobają się nam bardziej niż elegancki skirting. Taki uroczysty wystój rezerwujemy raczej na specjalne okazje, takie jak chrzciny czy wesela. Na co dzień większość z nas ceni sobie prostotę. Obrusy do restauracji nie powinny więc być zbyt bogato zdobione, ani zbyt jaskrawe. Wielu z nas zwraca uwagę także na dodatki. Lubimy, kiedy są one związane tematycznie z pozostałymi elementami wystroju. Przykładowo, jeśli restauracja jest stylizowana na stare kino, doskonale będą się w niej prezentowały plakaty filmowe czy fotele kinowe. Polacy bardzo cenią sobie także intymność. Jedząc, czy rozmawiając z przyjaciółmi lubimy odciąć się od pozostałej części lokalu. Z tego powodu w wielu lubianych restauracjach instalowane są parawany czy inne dekoracyjne przegrody.