Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów epilacji laserowej?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Pozwala osiągnąć długotrwałe efekty, nic więc dziwnego w tym, że cieszy się tak dużą popularnością. Aby jednak tak było, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, na którą składa się kilka epilacji. Dowiedz się, jak przebiega taka depilacja, ile tak naprawdę potrzebnych jest zabiegów oraz jak prawidłowo należy dbać o skórę bezpośrednio po nich.

  • Przebieg epilacji laserowej
  • Częstotliwość wykonywania zabiegów epilacji laserowej
  • Jak prawidłowo dbać o skórę po epilacji?

Przebieg epilacji laserowej

Depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa rozpoczyna się tak naprawdę już na etapie przygotowania. Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, która pozwala zakwalifikować pacjenta do epilacji. Jeśli się to uda, możliwe jest umówienie konkretnej daty. Depilacja laserowa polega na niszczeniu cebulki włosa za pomocą wiązki światła o dużej energii. Podczas jednego takiego zabiegu niszczonych jest około 30% włosów – tylko tych, które obecnie znajdują się w pierwszej fazie wzrostu. Z racji tego, że włosy nie rosną w tym samym tempie, niemożliwe jest osiągnięcie pożądanych efektów podczas jednego zabiegu depilacji.

Zabieg ten jest bardzo precyzyjny, wykonuje się go głowicą z końcówką zabiegową. Głowica ta jest zaopatrzona w system chłodzący skórę, dzięki czemu odczucia bólowe oraz dyskomfort – są zminimalizowane. Epilacja laserowa nie jest bolesna. Najczęściej porównuje się ją do uczucia pieczenia bądź delikatnego kłucia szpilką. Osoby wrażliwe mogą zdecydować się na znieczulenie, jeśli obawiają się bólu.

Częstotliwość wykonywania zabiegów epilacji laserowej

Aby zabieg depilacji laserowej pozwalał całkowicie pozbyć się owłosienia, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegowej, która składa się z minimum 4-6 takich depilacji. Liczba zabiegów może jednak się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Rezultaty najszybciej mogą zauważyć osoby o jasnej karnacji oraz grubych i ciemnych włosach. W przypadku jasnych włosów, wykonanie zabiegu nie zawsze jest możliwe, a jeśli jest – najczęściej wymagane jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów epilacji laserowej.

W przypadku większości partii ciała, zabiegi wykonuje się z częstotliwością 4-6 tygodni, z kolei w przypadku nóg, pleców czy karku – zazwyczaj jest to 8 tygodni. Taka przerwa jest konieczna, aby skóra mogła się zregenerować oraz aby włosy mogły przejść w kolejną fazę wzrostu. W niektórych przypadkach ten czas może być krótszy lub dłuższy – kluczowe jest tutaj indywidualne podejście do pacjenta, które tak naprawdę zapewnia satysfakcjonujące rezultaty oraz bezpieczeństwo podczas przeprowadzanego zabiegu.

Jak prawidłowo dbać o skórę po epilacji?

Epilacja laserowa wymaga odpowiedniego traktowania skóry po zabiegu. Przede wszystkim należy smarować ją kremem, który poleci lekarz, ale także zrezygnować z innych, stosowanych do tej pory kosmetyków. Jeśli zabieg został przeprowadzony na twarzy – należy także zrezygnować z makijażu. Po zabiegu zaleca się rezygnację z opalania (zarówno na słońcu, jak i na solarium), a także ze stosowania balsamów brązujących oraz samoopalaczy. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak jest to naturalna reakcja, która powinna ustąpić w ciągu kilku dni. Jeśli jednak pojawiłyby się inne, niepokojące objawy, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.

Jesteś zainteresowany epilacją laserową? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły związane z zabiegiem oraz umów się na wizytę konsultacyjną!