Jak zaoszczędzić na polisie OC

Wielu kierowców zna dziś ten temat bardzo dobrze. W czasach kryzysu gospodarczego dla każdego liczy się oszczędzanie, także na opłatach związanych z samochodem. Jak zatem uchronić się przed podwyżkami cen ubezpieczeń komunikacyjnych ?

Otóż grupą, która jest najbardziej narażona na wszelkie podwyżki polis OC są młodzi kierowcy ? właściciele aut. To oni są potencjalną grupą tak zwanego podwyższonego ryzyka, czyli osób będących w kręgu najczęściej powodujących kolizje i wypadki. Niestety taka zbiorowa odpowiedzialność odbija się także na tych jeżdżą zachowawczo, którzy muszą płacić za błędy brawurowych kierowców. Rozwiązaniem wydaje się kod promocyjny liberty direct dający dodatkowe zniżki na ubezpieczenie OC lub AC. I choć to nie są często duże kwoty to jednak zawsze można zyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Starsi stażem kierowcy są zazwyczaj lepiej premiowani w postaci niższych składem. Dla towarzystw ubezpieczeniowych najlepszym klientem jest kierowca płci męskiej, w wieku od 40 do 50 lat, mający dzieci, żonaty i mający auto nie starsze niż 5-6 lat. Taki ?idealny? kierowca jest chętniej obsługiwany przez ubezpieczalnie. Lecz nie oznacza to, ze dostana najlepsze oferty. Dobrym sposobem jest zatem przejrzenie uprzednio internetu i znalezienie często tańszej oferty.

Agenci ubezpieczeniowi dobrze wiedzą, że klient który wykupuje u nich rokrocznie polisę nie będzie szukał tańszych rozwiązań, bo jest dobrze obsługiwany. Niestety ten fakt jest przez nich wykorzystywany.

Be the first to comment on "Jak zaoszczędzić na polisie OC"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.