Jak zadbać o swoją emeryturę?

Wielogodzinne oczekiwanie w przychodni, czy szybka wizyta u lekarza pomiędzy golfem a squashem? Skrupulatne liczenie każdego grosza skromnej i ledwie starczającej na podstawowe potrzeby emerytury, czy codzienne dylematy, na co dziś wydać oszczędzane za młodu pieniądze? To Ty decydujesz, jak będzie wyglądać Twoja emerytura.

Jeśli wybierzesz IKE, możesz mieć pewność, że jesień Twojego życia będzie pogodna, słoneczna i pozbawiona zmartwień. Stanowiące trzeci filar emerytalny Indywidualne Konto Emerytalne zapewni Ci bowiem dodatkową emeryturę, która może być wielokrotnie wyższa od podstawowej!

Decydując się na Indywidualne Konto Emerytalne, masz do wyboru wiele różnych możliwości oszczędzania na własną emeryturę, a także inwestowania, by docelowa kwota uzyskanych oszczędności była jeszcze większa. Różne rodzaje IKE ? m.in. lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia kapitałowe ? są oferowane przez wszystkie banki, domy maklerskie i towarzystwa ubezpieczeniowe. Możesz też zadbać o swoją emeryturę całkowicie samodzielnie, na przykład inwestując na giełdzie.

Dlaczego warto odkładać zaoszczędzone pieniądze właśnie na IKE? Oczywiście przede wszystkim z myślą o własnej świetlanej przyszłości, ale także dlatego, że dochód z Indywidualnego Konta Emerytalnego nie jest objęty podatkiem Belki (jeśli zyski zostaną wypłacone po osiągnięciu wieku emerytalnego). Indywidualne Konto Emerytalne jest więc jednym z najatrakcyjniejszych rodzajów inwestowania długoterminowego, którego owocami można cieszyć się przez całą piękną emeryturę!

Be the first to comment on "Jak zadbać o swoją emeryturę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.