Jak zaaranżować przestrzeń w ogrodzie?

Nowoczesne ogrody znacznie różnią się od tych sprzed dekad. Obecnie znacznie częściej aranżowane są nie tyle przed budynkami, co na ich dachach, albo na obszernych tarasach. Niezależnie od lokalizacji ogrodu – drewniane elementy architektoniczne pozwalają ciekawie go zaaranżować. 

  • Twój nowoczesny ogród

Ogrody, podobnie jak wnętrza, inspirowane są obecnie często stylem industrialnym. Także w ich aranżacji chodzi w takim samym stopniu o aspekty wizualne, jak i ich funkcjonalność. Minimalistyczne, nieco geometryczne konstrukcje w postaci np. ogrodowych antresoli, albo charakterystyczne drewniane tarasy, wpisują się właśnie w tę filozofię. Jeżeli chodzi o tarasy Warszawa jak i inne miasta coraz częściej wzbogacają w nie swoje krajobrazy. Tarasy takie jednak nie są charakterystyczne jedynie dla nowoczesnych bloków, ale bardzo dobrze prezentują się również przed domami jednorodzinnymi a nawet – w przypadku domków letniskowych/na działkach. Niemniej, niezależnie od tego, z jakim otoczeniem masz do czynienia warto zainwestować również w drewnianą architekturę do ogrodu, która współgra stylistycznie z takim tarasem. 

  • Mała architektura ogrodowa dla każdego

Drewniane pergole, antresole czy też po prostu drewniane donice w towarzystwie zieleni albo np. wyselekcjonowanych motywów kamiennych, zwykłego żwirku itp. potrafią tworzyć niezwykle różnorodne i ciekawe, nowoczesne kompozycje. Bez względu na ich lokalizację oraz typ ogrodu można dzięki takim niepozornym na pierwszy rzut oka elementom zaaranżować zarówno niewielkie przestrzenie tuż przed wejściem do budynku, jak i rozległe ogrody. Mała architektura ogrodowa, z drewna i nie tylko, jest rozwiązaniem zarówno funkcjonalnym i estetycznym, jak i ekonomicznym. Dzięki połączeniu takich elementów, klasycznej zieleni i innych prostych rozwiązań ogrody nie wymagają również tyle pracy, co te kwiatowe. Można zdecydowanie postawić w nich na trawniki oraz rośliny relatywnie proste w pielęgnacji, niewymagające systematycznego, żmudnego ich przycinania. W systemie małej architektury ogrodowej znajdziesz zwykle także komponujące się z pojedynczymi elementami zagospodarowania terenu – adekwatne ogrodzenie. Profesjonalny dostawca rozwiązań z tego zakresu pomoże Ci również w dobraniu odpowiednich zestawów mebli ogrodowych, czy też po prostu zwykłych ławek, dopasowanych pod względem wizualnym do całości projektu Twojego prywatnego ogrodu lub ogrodu przy osiedlu czy też w innej lokalizacji, nad jaką sprawujesz osobisty nadzór.