Jak wybrać wysokiej jakości meble do salonu

Meble skandynawskie stanowią fundament aranżacji wnętrza, a ich wybór jest decyzją, której konsekwencje, pozytywne bądź negatywne, będziemy ponosić przez lata. Właśnie dlatego przed podjęciem takiej decyzji warto dowiedzieć się z jakich materiałów zostały wykonane meble, które nam się podobają, żeby mieć pewność, że są wysokiej jakości i będą nam dobrze służyły i cieszyły nasze oko swoją urodą przez wiele lat.

Meble skandynawskie charakteryzuje prostota, funkcjonalność komfort i elegancja, dlatego harmonijne komponują się z wnętrzem, nie zagracają go, a jednocześnie uwydatniają wyjątkowy i niebanalny klimat salonu, ale nie warto inwestować w mebel, który dość szybko się popsuje. Na szczęście Polska jest czołowym liderem w produkcji wysokiej jakości mebli, a nasze marki znane są z dobrego know-how i wysokiego zaawansowania technologicznego w całej Europie, dlatego warto wybrać naszego rodzimego producenta, który może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami.

Z pewnością warta polecenia jest Scandicsofa, która oferuje najwyższej jakości meble skandynawskie wyprodukowane z najlepszych gatunkowo materiałów – solidnego i certyfikowanego drewna dębowego i bukowego (niezwykle trwałego i odpornego na odpryski), a także miękkich i delikatnych włoskich tkanin, odpornych na ścieranie i światło, dzięki czemu bardzo łatwo wyczyścić zabrudzenia np. z obicia sofy w stylu skandynawskim, a jej kolor z pewnością nie wyblaknie z biegiem lat.

Jeśli mimo tego brak Ci pewności, czy warto kupić dany mebel, bo wydaje Ci się, że nie masz odpowiedniej wiedzy, mamy dla Ciebie kilka rad, które być może chociaż trochę Ci pomogą. Najważniejsze są oczywiście materiały, z których zostały wyprodukowane meble – czyli m. in. najwyższej jakości, certyfikowane, drewno. Przy czym warto pamiętać, że rzadko zdarza się by dany mebel, np. konstrukcja sofy w stylu skandynawskim, była zrobiona z 100% litego drewna, jest to po prostu nie opłacalne, zazwyczaj stosuje się fornir, który zachowuje wszystkie zalety drewna litego, jego niepowtarzalny rysunek, fakturę i kolor. Równie ważne są tkaniny, z których zostało wykonane obicie. Muszą być miłe w dotyku, ale także naturalne i wysokogatunkowe, dzięki czemu z biega lat nie stracą na jakości. Ta podstawowa wiedza i wybór dobrej marki są gwarancją dobrej decyzji.

Gdyby nie odpowiednio dobrane meble skandynawskie, salon, sypialnia, czy pokój gościnny nie mógłby spełniać swojego podstawowego zadania. Poza tym gustowna sofa skandynawska, komfortowy fotel albo elegancki stolik z pewnością umilą swoim właścicielom wiele chwil i pozwolą na relaks i odpoczynek w gronie rodzinnym po ciężkim dniu pracy.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Jak wybrać wysokiej jakości meble do salonu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.