Jak wybrać przyczepkę do roweru?

Na kupno przyczepki rowerowej decyduje się coraz więcej ludzi. Wynika to z faktu podniesienia poziomu wygody oraz praktyczności przez owy sprzęt. W dobie dzisiejszych czasów można kupić naprawdę dobre wyposażenie tego typu, jednakże należy pamiętać o podstawowych kryteriach, które determinują jakość przyczepki. Pierwszym parametrem na który należy spojrzeć jest waga. Modele z kołami średniej klasy o średnicy dwudziestu ośmiu cali ważą od pięciu do ośmiu kilogramów. Jeśli przyczepka rowerowa będzie cięższa, jej transport będzie znacznie utrudniony i przełoży się na dyskomfort podczas długich wycieczek. Poza tym należy sprawdzić, czy dany model jest zwrotny czyli czy zachowuje się prawidłowo gdy rower skręca. Starsze modele często miewały z tym sporo problemów, jednakże w nowszych raczej nie powinniśmy mieć z nimi styczności.

przyczepka rowerowa

Przyczepki rowerowe dla dzieci nie powinny mieć na tyle duże koło aby jak najbardziej zminimalizować opory toczenia. Ponadto powinno zwrócić się uwagę na prostotę jej obsługi. To główny czynnik, który determinuje tak zwaną praktyczność przyczepek, ponieważ ma on znaczenie podczas ich podpinania i odpinania od roweru oraz podczas mocowania dziecka, bagażu czy też billboardu, który nań przewozimy. Przyczepki skonstruowane są tak, żeby nie powodować różnych wypadków i uszkodzeń, jednakże niektórzy producenci o tym po prostu zapominają. Stąd też dobrze jest zwrócić uwagę na występowanie elementów bocznych, które mogłyby w jakiś sposób przyczynić się do kolizji bądź wypadku.

Rower z przyczepką powinien być stabilny, a za to odpowiada w głównej mierze obciążenie jego tylniej osi. Przyczepka zatem powinna mieć koło pod środkiem ciężkości sprzętu, który przewozimy. W ten sposób nawet trudne i wymagające trasy nie będą wiązały się z niewygodą i jakimkolwiek innymi negatywnymi odczuciami. Niezależnie od tego, czy kupujemy je po to aby służyły nam do przewożenia dzieci czy też jako mobilna reklama, warto zwrócić uwagę na solidność zaczepu. Niedopuszczalnym jest bowiem odczepienie się przyczepki na prostej drodze. Na bazie powyższych kryteriów na pewno kupimy produkt spełniający nasze oczekiwania w tak zwanych stu procentach, dlatego warto w oparciu o nie analizować poszczególne oferty.

Be the first to comment on "Jak wybrać przyczepkę do roweru?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.