Jak utrzymać formę jesienną porą?

Wiele z Nas poprzez różne rodzaje aktywności wypracowało podczas lata wymarzoną sylwetkę i zapewne także wiele osób chciało by ja utrzymać w czasie jesieni. Jak tego dokonać postaramy się dziś podpowiedzieć.

Zacznijmy od tego że nie ma idealnej diety przede wszystkim która zapewni że nas organizm nie zechce magazynować tkanki tłuszczowej należy jak najwięcej się ruszać a wiemy że ciężko w czasie gdy za oknem chłód i aura niesprzyjająca. Z pomocą przychodzą nam różne akcesoria fitness w których każdy z Nas znajdzie coś dla siebie. Są to np. hantle, skakanki, stepy, steppery, ekspandery, rowerki treningowe, orbitreki wszystko zależy od zasobów na jakie możemy sobie pozwolić. 

Hantle i ekspandery pozwalają nam na utrzymanie w doskonałej pozycji mięśni barków, ramion. Skakanki które ogólnie poprawiają kondycję całego organizmu i zapewniają doskonałą zabawę.

Stepy i steppery pozwalają na ćwiczenie mięśni nóg i pośladków symulując chodzenie po schodach.

Jednak polecane głównie są rowerki ale bardziej zalecane są orbitreki gdyż dzięki ruchom eliptycznym zmniejszają obciążenia stawów i angażują wszystkie mięśni do pracy podczas treningów.

Więc jak widać sprzętu fitness jest sporo ale głównie od Nas zależy co chcemy i ile jesteśmy w stanie zainwestować w sprzęt ale najważniejszy jest nasz zapał bo bez niego szybko urządzenia fitness pójdą w kąt a nasza letnia sylwetka pójdzie w zapomnienie.

 

Be the first to comment on "Jak utrzymać formę jesienną porą?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.