Jak umeblować sypialnię?

Sypialnia to Twój osobisty azyl. Musisz czuć się w niej bezpiecznie i przytulnie. Poza tym nocą Twój organizm się w niej regeneruje i nabiera sił na kolejne dni. Aby regeneracja była efektywna, musi mieć odpowiednio dostosowane do tego miejsce. Dlatego warto dobierać takie meble, które stworzą w sypialni idealne warunki do snu i wypoczynku. Jak umeblować sypialnię? Odważnie.

Meblując sypialnię nie kieruj się panującymi trendami (no, może trochę!), nie bój się mitów, nie miej uprzedzeń, ani zahamowań. Odważnie dobieraj wyposażenie i twórz taki wystrój, jaki najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom, gustom i preferencjom. Podążając za swoją intuicją nie zapomnij jednak o niezbędnych w sypialni meblach.

Najważniejszym meblem w sypialni jest niewątpliwie łóżko. W dużym metrażu można pozwolić sobie na wielkie, królewskie łoża, w mniejszych lepiej wybierać łóżka pojedyncze, piętrowe lub rozkładane. Ważne jest, aby poza łóżkiem pozostała wolna powierzchnia do swobodnego przemieszczania się, a także do ustawiania innych, niezbędnych w sypialni mebli.

Przy łóżku warto umieścić nocną szafkę, która posłuży jako miejsce na nastrojowo oświetlające lampki nocne, czytaną właśnie książkę, zdejmowane na noc okulary, znienawidzony budzik czy nieodłączny telefon. Odpowiednio dobrane lampy budują kameralny, intymny nastrój, pomagają też zasnąć delikatnie powodując senność i stopniowo Cię wyciszając.

Jak umeblować sypialnię?

Sypialnia powinna też mieć szafę, w której przechowywać będziesz ubrania codziennie, bieliznę, ręczniki i pościel. Jeśli jednak wolisz, możesz zamienić szafę na komodę, której blat świetnie posłuży wszelkim ozdobom i sentymentalnym pamiątkom. Przy dużym metrażu możesz też pozwolić sobie śmiało na dodanie toaletki, przy której codziennie będziesz mogła dbać o swoją urodę: pielęgnując cerę i szczotkując włosy. W zależności od wymarzonego stylu aranżacji, do toaletki sprawdzi się niewielki taborecik, eleganckie krzesło lub komfortowy fotel. Zdecyduj, które siedzisko lepiej wpasuje się w Twoją aranżację i spełni Twoje potrzeby.