Jak tanio i ekologicznie czyścić meble kuchenne?

Meble kuchenne są najczęściej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Naszym największym wrogiem jest tłuszcz! Małe kropelki gromadzą się na powierzchni szafek, ścian czy kuchenki. Zastygając, tworzą lepką skorupę, która szybko zbiera brud i cząsteczki kurzu. Nie da się tego uniknąć. Nawet przy dobrym okapie kuchennym nie można wykluczyć rozprysków oleju podczas smażenia. Można jednak zadbać o skutecznie czyszczenie. Jak tanio i ekologicznie czyścić meble w kuchni?

Jak wyczyścić tłuszcz z mebli kuchennych?

Usuwanie tłustych plam z mebli kuchennych jest trudne i wymaga specjalnych, skutecznych środków czyszczących. Dużą popularnością cieszą się sprawdzone i domowe receptury na środki czystości, które powstają na bazie octu i sody. Takie środki nie zwalczają jednak bakterii i często zostawiają smugi. Może warto zatem postawić na ekologiczne preparaty do czyszczenia marki Ludwik Ekologiczny?

Dzięki wszechstronności nowoczesnych preparatów łatwo znaleźć odpowiedni produkt do każdej powierzchni.

Jak bezpiecznie czyścić kuchnię?

Podczas czyszczenia, pamiętaj o tym, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę.

  • Upewnij się, że wybrany środek czyszczący jest odpowiedni do materiału, z którego wykonana jest kuchnia. Większość domowych środków czyszczących zawiera chlor lub kwasy, które nie nadają się do stosowania na powierzchniach drewnianych lub MDF.
  • Detergenty z drobinami ściernymi powinny być stosowane do metalu, ceramiki i plastiku. Nie mogą być stosowane na powierzchniach lakierowanych lub malowanych i nie nadają się do czyszczenia emalii.
  • Nie mieszaj różnych rodzajów detergentów (używać jednocześnie).
  • Do kamienia naturalnego (granitu lub marmuru) wybieraj produkty specjalistyczne.

Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni, zaleca się uprzednio przetarcie zabrudzonego obszaru ciepłą wodą . Woda zmiękczy zaschniętą skorupę, eliminując ryzyko powstania zadrapań.

Preparaty do zadań specjalnych

W ofercie sklepów znajdziemy różne preparaty, które pomogą nam w walce z brudem i kurzem, również z zaschniętym tłuszczem. Podzielone są one na kilka typów, w zależności przeznaczenia. Wyróżniamy między innymi proszki, które sprawdzają się przy czyszczeniu starych zabrudzeń, jednak nie są polecane ze względu na ryzyko zarysowania powierzchni.

Warto zainteresować się preparatami, takimi jak Ludwik Ekologiczny, które doskonale nadają się do usuwania starych plam z tłuszczu, a przy tym są bezpieczne dla Ciebie i czyszczonej powierzchni.