Jak sprytnie i szybko pozbyć się złomu?

Przy sprzątaniu piwnicy znaleźliśmy tam sporo starych, metalowych elementów? Podobna sytuacja jest w naszym garażu? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do przeczytania tego poradnika. Sprawdzimy w nim jak najlepiej pozbyć się złomu i jeszcze na tym zarobić. Okazuje się bowiem, że stare blachy mogą być sporo warte, jeśli tylko sprzedamy je w odpowiednim miejscu.

Sprzątanie na szybko
Jeśli nie zależy nam na pieniądzach, a chcemy po prostu szybko pozbyć się starego złomu, to najlepiej będzie znaleźć w okolicy specjalny kontener. W dużych miastach są one zazwyczaj wystawiane co jakiś czas w różnych dzielnicach. Najlepiej zapytać o informacje w miejskim przedsiębiorstwie oczyszczania i utrzymania czystości, bądź poszukać w sieci. Gdy kontenery na złomstaną na naszym osiedlu, wystarczy zapakować wszystko do worków i wyrzucić do nich. Dzięki temu przysłużymy się też segregacji śmieci, ponieważ złom z tych pojemników trafi najczęściej prosto do huty i zostanie przetopiony, zamiast gnić gdzieś pod budynkiem w trawie. Nie należy go też wyrzucać do standardowych pojemników na śmieci, ponieważ na wysypisku trzeba będzie długich godzin pracy, by to wszystko przesortować.

Szukasz sprawdzonej firmy od wywozu odpadów? Zapraszamy do kontaktu: Usuń-Gruz: kontenery na śmieci Poznań

Zarabiamy na złomie
Jeśli natomiast mamy nieco więcej czasu, możemy złom spieniężyć. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni punkt, który skupuje stare metalowe elementy. Najlepiej szukać czegoś co jest ciężkie, lub wykonane z drogich metali, takich jak choćby aluminium czy miedź. Znaleźliśmy w piwnicy jakieś stare kable elektryczne, których nie będziemy już wykorzystywać? Najlepiej również zawieźmy je do skupu, ponieważ są najczęściej wykonane właśnie z wcześniej wymienionych metali. Pamiętajmy jednak, by wcześniej dobrze poszukać w sieci, gdzie w naszej okolicy znajduje się uczciwy skup złomu. Tam pracownik dokładnie zważy każdy rodzaj złomu jaki przywieziemy i wypłaci nam odpowiednią kwotę.

Jak widać, sprzątając piwnicę lub garaż możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie tylko będziemy mieć czyste pomieszczenia na przechowywanie jakichś innych, ważniejszych rzeczy, ale możemy jeszcze zarobić trochę pieniędzy sprzedając stary złom. W przypadku gdy nam się spieszy i nie zależy aż tak na pieniądzach, możemy też pozbyć się wszystkich metalowych rzeczy wyrzucając je do specjalnie oznaczonych kontenerów.

Be the first to comment on "Jak sprytnie i szybko pozbyć się złomu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.