Jak przygotowac obrusy na święta Bożegonarodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Poprzedzone wyczekiwaniem i refleksjami są radosne, pełne pozytywnych emocji. Choć nie są najważniejszym wydarzeniem w życiu chrześcijan, to jednak z pewnością są najbardziej efektowne. Niemal w każdym domu pojawiają się w tym okresie liczne dekoracje, a kuchnia i jadalnia są pełne najwspanialszych aromatów unoszących się z pysznych, wigilijnych dań. Te bardzo rodzinne święta spędza się w ciepłej atmosferze rozjaśniającej ludzkie twarze w zimowym okresie. Nic dziwnego, że na taką okazję każda pani domu stara się zadbać nie tylko o ogólny wygląd mieszkania, ale też o piękne nakrycie stołu.

W tym celu, już zawczasu przegląda różnego rodzaju obrusy, które mogłyby nadać się do jej jadalni czy salonu. Wbrew pozorom, ostateczny wybór wcale nie jest łatwy. Nie chodzi o sam krój materiału nakrywającego stół. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Faktem jest, że obrus powinien być dopasowany do kształtu blatu. To ważne, by odpowiednio się układał, nie powodując brzydkich, asymetrycznych i nieprzewidzianych zagięć. Ponadto, liczy się tkanina, z jakiej uszyto obrus. Z okazji świąt warto zainwestować w dobry materiał, który elegancko okryje stół i da perfekcyjny efekt „spływając” wzdłuż jego boków. Kolor obrusa dobrze jest dostosowywać do barwy zastawy stołowej. Postarajmy się podkreślić jej atuty. Jeśli jest jasna, najlepszą opcją będą ciemniejsze nakrycia. Jeśli jednak wybierzemy klasyczny obrus w kolorze białym lub ecru, dobierzmy do niego ciemniejszy bieżnik lub nakładkę, które wyeksponują naczynia. Najczęściej wybierane są obrusy białe, lecz na tak poważną okazję można użyć też innych barw, ale pod warunkiem, że nie będą one wzorzyste. Świetnie sprawdzą się obrusy serwety, które mogą dodać standardowemu nakryciu domowy klimat.

Szczególnie atrakcyjne są te ręcznie haftowane, które będą ekskluzywnym dodatkiem do aranżacji stołu. Kiedy już wybierzemy prawidłowy obrus, umiejętnie nakryjmy nim stół tak, żeby z każdej strony był równy i zagięty w oczekiwanych miejscach. Jeśli chcemy uniknąć problemów z późniejszym czyszczeniem, możemy sięgnąć po obrus plamoodporny. Jest ich na rynku coraz więcej, a ich wizualność niczym nie dobiega od tradycyjnej bielizny stołowej.

Be the first to comment on "Jak przygotowac obrusy na święta Bożegonarodzenia?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.