Jak grać na gitarze

Na gitarze możesz zagrać niemalże wszystko, od metalu po klasykę, i wszystko pomiędzy. Nauka gry na gitarze jest dość łatwa niż na innych instrumentach. Wystarczy poznanie kilku podstaw, aby można było zagrać proste utwory. Jednak, ażeby początki nauki dały rezultaty i nie powodowały większej frustracji już na samym starcie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Znajdź utwory, jakie chcesz zagrać, poznaj te piosenki. Gotowe chwyty na gitarę z konkretnymi utworami, możesz znaleźć w sieci.To sprawi, iż granie na gitarze będzie bardziej ciekawe.

Nie denerwuj się jeśli akordy nie brzmią dobrze. Udoskonalaj swoją siłę palców, ustawień. To ulepszy brzmienie.

Oglądaj filmy w Internecie. Mogą być bardzo przydatne podczas nauki nowych utworów i/lub chwytów.

Chociaż cena nie jest głównym wyznacznikiem jakości, to w większości tanie gitary mogą sprawiać spore kłopoty podczas ich użytkowania, np. źle ustawione progi, krzywe gryfy, itd. Jeśli to możliwe zabierz ze sobą na pierwszy zakup doświadczonego gitarzystę, który na pewno pomoże dokonać ci właściwego wyboru spośród wielu instrumentów.

Bez względu na naukę z instrukcji, tutoriali czy filmików bez pomocy lekcji doświadczonego nauczyciela może prowadzić do złych nawyków, które są trudne do oduczenia. Chociaż oczywiście możesz nauczyć się podstaw bez takich lekcji i mogą być skuteczne, aby poprawić swoje niedociągnięcia.

Be the first to comment on "Jak grać na gitarze"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.