Jak działają i do czego służą maty ozonowe?

Coraz częściej zdarza się tak, że profesjonalne sprzęty trafiają do naszych prywatnych domów, gdzie możemy z nich korzystać według własnego uznania. Dzięki temu możemy samodzielnie aplikować sobie zabiegi, które sprzyjają ogólnej poprawie samopoczucia i naszego zdrowia.

Niestety wciąż wiele z takich urządzeń sporo kosztuje, choć producenci robią wszystko, by przystosować  dane urządzenie do warunków domowych, a co za tym idzie, także do zredukowania cen.

Do urządzeń, na które większość z nas może sobie pozwolić należą maty ozonowe. Dzięki nim możliwa jest kąpiel perełkowa, która w dużej mierze przypomina hydromasaż, z tym, że jest on wzbogacony o działanie ozonu.

Wyróżnia się on działaniem antybakteryjnym, dlatego świetnie sprawdza się w leczeniu chorób dermatologicznych i w zapobieganiu im. Drobne pęcherzyki powietrza delikatnie masują skórę i pozwalają się odprężyć, ale też dobrze wpływają na tkankę mięśniową. Taka kąpiel wspiera też proces usuwania toksyn z organizmu, przez co po pewnym czasie z regularnymi kąpielami zaczynamy czuć się dużo lepiej i jesteśmy pełni energii.

Maty są też niezwykle często wykorzystywane w rehabilitacji ze względu na szerokie spektrum działania i pobudzania tkanek do pracy.

 

1 Comment on "Jak działają i do czego służą maty ozonowe?"

  1. Do takiej maty ozonowej można sobie jeszcze strzelić w domu jakąś fajną fototapetę o charakterze masazowo-sportowym (przykłady tutaj: http://pixers.pl/fototapety/do-fitness-clubu i normalnie żyć nie umierać!
    Cudowny sposób na relaks połączony z przyjemnym leczeniem i uspokajaniem duszy.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.