Jak dobrze zapakować nasze mienie?

Po pierwsze warto sprawdzić jakim ubezpieczeniem objęta jest wynajmowana przez nas firma zajmująca się takimi usługami jak przewóz mebli. Klienci najczęściej sporządzają szczegółową listę przewożonych przedmiotów i kontrolują ją gdy dojadą na wyznaczone miejsce, czasem robi też tak pracownik w firmie transportowej. Musimy pamiętać, że należy zgłaszać nawet minimalne poniesione szkody. Aby jednak uniknąć się zniszczeń należy zadbać o właściwe pakowanie. Pamiętajmy o kilku zasadach, a wtedy przeprowadzki  przebiegną bez szkód.

  1. Do owijania mebli na okres transportu świetnie się nadaje samoprzylepna folia albo chociażby torby foliowe.
  2. Przeprowadzka to świetna okazja, aby pozbyć się wszystkiego tego, co nie jest  potrzebne.
  3. Należy rozrysować plan nowego mieszkania oraz zaznaczyć jak zamierzamy ustawić meble, przynajmniej te największe. Dzięki temu można je optymalnie rozmieścić w ciężarówce, a w konsekwencji urządzanie mieszkania  się sprawniej, no i przewóz mebli będzie dużobezpieczniejszy.
  4. Warto opisać zawartość wszystkich pudeł – na każdym kartonie pisząc mazakiem co znajduje się w nim oraz gdzie ma to się znaleźć np. ?SYPIALNIA, lampka?. Musimy wiedzieć, że do ciężarówki zostaną w pierwszej kolejności załadowane pudła oraz meble, które musimy na miejscu rozpakować na samym końcu.
  5. Pamiętajmy, że wszystkie przedmioty powinny być nie tylko właściwie zapakowane, ale również pookrywane np. kocami, które złagodzą skutki obijania sprzętu. Jeśli wprowadzenie się do nowego domu ma zająć nam więcej niż jeden dzień, w pierwszej kolejności trzeba zająć się kuchnią i przygotowaniem  łóżka.

Każdy pracownik firmy przeprowadzkowej poradzi nam, żeby przed pakowaniem rozpocząć gromadzić duże kartony, pudła, torby oraz worki plastikowe, papier pakowy, stare gazety do pakowania. Przydadzą się także tektura falista, koce przemysłowe folia bąbelkowa. Markety budowlane rozszerzyły swoją ofertę o materiały wykorzystywane do pakowania i zabezpieczenia transportowanych rzeczy, poza tym doświadczone firmy transportowe zajmujące się także usługą zwaną przeprowadzki firm dysponują takimi materiałami.

Gdzie szukać profesjonalnej firmy przeprowadzkowej? Oczywiście najlepiej w sieci z wykorzystaniem wyszukiwarki. Jeśli mieszkamy np. w Poznaniu wystarczy wpisać hasło przeprowadzki w Poznaniu.

Be the first to comment on "Jak dobrze zapakować nasze mienie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.