Jak dbać o skórę przy łuszczycy?

Profilaktyka w łuszczycy jest bardzo istotna. Może ona w znaczny sposób wydłużyć czas remisji choroby. Co również bardzo ważne ? odpowiednie dbanie o swoje zdrowie i stan skóry może sprawić, że łuszczyca nigdy nie pojawi się u osoby, u której jest wysokie prawdopodobieństwo zachorowania.

Objawy łuszczycy to przede wszystkim widoczne zmiany skórne. I to właśnie odpowiednie dbanie o stan skóry jest jedną z podstawowych zasad profilaktyki w przypadku łuszczycy. Nigdy nie możesz sobie pozwolić na zaniedbanie stanu swojej skóry. Takie zachowanie może bardzo szybko się zemścić. W większości przypadków koniecznością jest aby przynajmniej raz dziennie odpowiednio nawilżyć skórę. Oczywiście ? robisz to, jeśli masz (tak jak większość chorych na łuszczycę osób) suchą skórę.

I tu bardzo ważna sprawa ? nie staraj się za wszelką cenę oszczędzać na kosmetykach nawilżających. Jednak wcale nie musisz wydawać na nie fortuny. Znajdź kosmetyk, który będzie dobrze działała na Twoją skórę. Poszukaj specyfików do bardzo suchej skóry.

Kolejna sprawa to picie odpowiedniej ilości wody. W końcu równie ważne jest nawilżenie skóry od  środka ? musisz odpowiednio ją napoić. Pij wodę, picie soków czy herbat nie zagwarantuje Ci takich samych rezultatów i nie jest w stanie tak nawodnić organizmu. A niestety jeśli dopuścisz do odwodnienia organizmu ? może to mieć bardzo zły wpływ na Twój organizm, a także i stan skóry.

Ostrożnie obchodź się także z kawą i trunkami procentowymi. Nie są oni Twoimi sprzymierzeńcami w walce z łuszczycą. Wręcz przeciwnie. Napoje te nie tylko odwadniają organizm i wysuszają skórę ? sam alkohol może doprowadzić do wysypu łuszczycowego.

Be the first to comment on "Jak dbać o skórę przy łuszczycy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.