Google banuje polskie domeny

Systemy wymiany linków już niedługo mogą stracić jakiekolwiek znaczenie w pozycjo nowaniu. Przyczyniła się do tego ostatnia akcja Google, w ramach której zostało zbanowanych aż 235 000 domen w naszym kraju.

Google systematycznie usuwa kolejne domeny należące do systemów wymiany linków, co zdecydowanie nie wróży im dobrze na przyszłość. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie zupełnie wyjdą z użycia jako nieprzynoszące żadnych efektów.

Dane o ilości zbanowanych domen mogą być nieco zawyżone, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że znajdowały się wśród nich również subdomeny oraz to, że niektóre z nich działały na wielu serwerach. Wciąż jednak sytuacja SWL prezentuje się dość niepokojąco.

Jak zwykle w takich przypadkach pojawiają się dyskusje o przyszłości pozycjo nowania. Niektórzy twierdzą, że już niedługo nie będzie ono miało racji bytu. Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz, uświadomimy sobie jednak, że takie rozmowy trwają już od kilku lat, tymczasem pozycjo nowanie wciąż ma się dobrze.

Oczywiście nie powinniśmy spodziewać się, że pozycjo nowanie będzie trwało w niezmienionej formie. Pewne zmiany są nieuniknione, czego najlepszym dowodem są wspomniane wyżej doniesienia o SWL. Zmieniają się też algorytmy wyszukiwarek, do czego każdy pozycjo ner z pewnością zdążył się już przyzwyczaić. Branża pozycjo nerska jest na tyle elastyczna, że dostosuje się do każdej sytuacji.

Podstawą pozycjo nowania wciąż pozostaje unikalna treść i śledzenie najnowszych doniesień z branży. Ci, którzy są z nimi na bieżąco i potrafią się do niech dostosowywać, nie powinni mieć większych trudności z utrzymaniem się w branży i pozyskiwaniem nowych klientów.

 

Be the first to comment on "Google banuje polskie domeny"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.