Gdzie kupić orzechy i kule piorące?

Alternatywne metody prania są w Polsce coraz popularniejsze. Są to ekologiczne sposoby czyszczenia tkanin, które skutecznie piorą materiały, jednocześnie zapobiegając ich elektryzowaniu. Są przy tym antyalergiczne, co w dobie niemal masowych uczuleń jest niezwykle istotne.

Poza tym, nie powodują niszczenia ani rozciągani tkaniny. Dodatkowo, nie powodują odbarwiania materiału.

W Polsce najpowszechniejszymi opcjami prania ekologicznego są obecnie kule piorące. Ich działanie opiera się na zjawiskach fizycznych zachodzących między pierwiastkami, którymi są one wypełnione. Poza tym, doceniane są orzechy piorące.

Pochodzące z Nepalu owoce tamtejszych drzew świetnie się pienią, ładnie pachną, nie powodują uczuleń i są proste w użytku. Zarówno kule, jak i orzechy można nabyć w sklepach z produktami ekologicznymi. Najczęściej są one zlokalizowane w większych miejscowościach.

Na orzechy piorące można również trafić w sklepach oferujących egzotyczne produkty sprowadzane z odległych krajów świata. Oczywiście, orzechów, jak i kul nie brakuje ich w eko-sklepach online lub na popularnych serwisach aukcyjnych czy portalach typowo zakupowych. Jednak kupując je od prywatnych osób, należy zachować ostrożność, by nie zostać oszukanym.