Gdy potrzebna gotówka od ręki

Jak pokazują analizy ekonomiczne rynku kredytów bardzo dużym powodzeniem cieszą się kredyty na tak zwany dowód. Są to zazwyczaj kredyty na niewielkie kwoty, już od pięciuset złotych, przeznaczone dla klientów, którzy biorąc pod uwagę rygorystyczne przepisy odnośnie otrzymania kredytu nie mają szans go dostać w tradycyjnym banku. Stąd właśnie firmy zajmujące udzielaniem tak zwanych szybkich pożyczek dla osób, którym zależy na szybkich i bez problemowych otrzymaniu pieniędzy. Kredyt od zaraz to częste hasło reklamowe wielu firm pożyczkowych i banków, które chcą skusić klientów perspektywa szybkich pieniędzy. Gotówka od ręki to zazwyczaj nic innego jak zwykły kredyt na niewielką kwotę. Taka oferta jest szczególnie korzystna dla banku ponieważ oprocentowanie pożyczki jest takie jak przy zwykłej pożyczce, natomiast niska kwota powoduje, że ryzyko strat jest nie wielkie.

Taka forma szybkiego pozyskania pieniędzy jest dla wielu osób bardzo kusząca zwłaszcza w sytuacjach losowych, kiedy nagle potrzeba szybko pieniędzy. Jednak wiele osób także ulega sile reklamy i pożycza pomimo, że nie ma rzeczywistych potrzeb, które tłumaczyłyby konieczność pożyczania pieniędzy.

Czasami bywa tak, że pokusa uzyskania szybko i bez wielkich formalności gotówki powoduje, że ludzie znajdują sobie jakiś cel na który takie pieniądze można wydać, czyli pożyczka nie służy na jakiś cel, tylko jest wydawana po to, aby jej uzyskanie miało sens.

Be the first to comment on "Gdy potrzebna gotówka od ręki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.