Eleganckie obrusy

Każda restauracja charakteryzuje się innym klimatem w niej panującym. Niektóre są aranżowane w sposób, który pozwoli je dopasować do konkretnej tematyki, inne mają uniwersalny, elegancki wystrój wnętrz. Na całościowe wyposażenie lokalu gastronomicznego składają się nie tylko kolory ścian, firany i zasłony, czy dodatki w postaci wazonów i obrazów, ale również ładnie nakryte stoliki. Właśnie z tego względu właściciele lub menedżerowie restauracji powinni przykładać dużą uwagę do tego, jaki obrusy kupują do swojego lokalu. Liczy się zarówno ich barwa oraz wzór, jak i materiał, z jakiego zostały wykonane.

Chociaż len jest mile widziany ze względu na swoją ciężkość, a więc także lepszą jakość, to jednak może sprawiać kłopoty przy składaniu i czyszczeniu. Jeśli chodzi o ładne układanie się na blacie, to najlepiej sprawdzają się obrusy bawełniane. Atrakcyjne będą również, nieco droższe, obrusy jedwabne. Zważywszy na potrzebę korzystania z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, warto zainwestować w obrusy plamoodporne. Pokryte specjalistyczną powłoką, nie wchłaniają brudu, więc są znacznie prostsze w pielęgnacji. Zamiast regularnego prania i odplamiania, wystarczy im jedynie przecieranie suchą lub wilgotną ściereczką oraz strzepywanie większych okruchów.

Dopiero na drugim miejscu po funkcjonalności obrusu, należy skupić się na jego aspektach wizualnych. Nauczmy się dopasowywać obrusy do wystroju lokalu, ale także efektownie łączyć je z innymi dodatkami. Bielizna stołowa pozwala tworzyć wspaniałe kompozycje z obrusów łączonych z bieżnikami czy nakładkami. Sprawdzają się także serwety. Nieodłącznym elementem restauracyjnych stolików są bankietówki. Choć mają być, przede wszystkim użyteczne i podnosić komfot spożywania posiłków, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się efektownym uzupełnieniem nakrycia stołu.

Be the first to comment on "Eleganckie obrusy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.