Ekologiczne pranie

Orzechy piorące to czysty i naturalny środek do prania  pochodzący z Indii i Neapolu.

Łupinki orzecha zawierają klejącą substancję, która myje odtłuszcza i oczyszcza. Pranie jest całkowicie ekologiczne. Z łupinek po zetknięciu się z wodą wydziela się naturalny, delikatny roztwór mydlany. Orzechy piorące należy przechowywać w miejscu suchym i zaciemnionym. Łupinki orzecha możesz umieścić w pralce w woreczku lub zawiązane w skarpecie.Orzechy mają właściwości myjąco piorące, dlatego można je stosować w zmywarkach do mycia naczyń. Wywar z orzeszków można zastosować do mycia włosów, gdyż ma właściwości przeciwłupieżowe i przeciwalergiczne. Nadadzą twoim włosom połysk i zdrowy wygląd.

Kule piorące to kolejny ekologiczny sposób na pranie. Kule stosuje się do parania w pralkach automatycznych i do prania ręcznego. Wielkością przypominają kule do piłki tenisowej.

W porównaniu z innymi środkami piorącymi, kule są bardziej wydajne i ekonomiczne, gdyż nie ma potrzeby stosowania zmiękczaczy, wybielaczy, czy środków przeciw elektryzowaniu się, a przy tym chronią skórę przed uczuleniami. Pranie z zastosowaniem kul piorących nie wymaga większej ilości płukania, dlatego dodatkowo oszczędzasz wodę i prąd. Wewnątrz pralki nie osiada się kamień. Dodatkowo ubrania są chronione, gdyż kule piorące nie zawierają szkodliwych  związków chemicznych, włókna tkanin nie ulegają niszczeniu, a kolory dłużej zachowuję barwę i świeżość.