Doradca kredytowy – kiedy i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Doradztwo kredytowe to usługa, która opiera się na udzieleniu pomocy przy podjęciu decyzji w kwestii wyboru kredytu a także przekazaniu fachowej wiedzy potencjalnym kredytobiorcom. Doradca kredytowy nie wskazuje na zakup konkretnych produktów w danym banku. Pomaga jednakże podjąć decyzję o zaciągnięciu kredytu, wspiera swoją ogromną wiedzą przy zawieraniu ubezpieczeń czy inwestowaniu.

Doradztwo kredytowe – na czym tak konkretnie polega?

Doradztwo kredytowe należy do branży usługowej. Usługi świadczą wykwalifikowani eksperci/agenci finansowi, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. Ponadto nie są związani ani z bankiem ani żadną instytucją finansową.

Głównym celem w pracy doradcy kredytowego jest przekazanie klientowi fachowej wiedzy na temat kredytów, która ułatwi mu podjęcie decyzji odnośnie zaciągnięcia zobowiązania. Doradztwo kredytowe to także aktualne, istotne informacje o wszystkich kredytach konsumenckich, hipotecznych oraz samochodowych.

Kim z kolei jest doradca kredytowy?

Osobą zajmującą się udzielaniem szczegółowych informacji w kwestii:

 • kredytów oraz zasad ich udzielania,
 • prawa bankowego, w tym szczególnie w zakresie kredytów,
 • warunków, które kredytobiorca musi spełniać.

Kiedy warto zdecydować się na współpracę doradcą kredytowym?

Po pomoc do doradcy kredytowego powinni zwrócić się klienci, którzy:

 • chcą otrzymać najkorzystniejszą ofertę kredytową;
 • nie posiadają wystarczającej wiedzy o produktach bankowych;
 • obawiają się, że sami nie dadzą sobie rady z wypełnieniem wszystkich dokumentów/formalności;
 • potrzebują dokładnych informacji o bieżących ofertach oraz objaśnienia trudnych kwestii dotyczących umowy kredytowej;
 • znają się na kredytach, ale nie mają wystarczająco dużo czasu, by znaleźć dla siebie najlepszą propozycję.

Jakie zalety wynikają ze współpracy z doradcą kredytowym?

Korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z pomocy doradztwa kredytowego jest wiele. Do największych należą:

 1. Oszczędność czasu. Wszak, by odnaleźć ofertę idealnie dopasowaną do możliwości i potrzeb trzeba odwiedzić kilka banków. A także poświęcić czas na rozmowy z ich pracownikami. Kiedy czasu na załatwienie kredytu jest niewiele, tym bardziej nie znajdzie się go na dyskusje z bankowymi konsultantami. I tu nieocenionym wsparciem służy doradca kredytowy. W kilka minut wyliczy zdolność kredytową, jaką konsument posiada we wszystkich bankach, do których doradca ma dostęp. Poda również kwotę, na jaką konsument może liczyć w danej instytucji.
 2. Zaoszczędzenie nerwów oraz stresu, które towarzyszą całej procedurze kredytowej. Doradca kredytowy cały czas informuje, na jakim etapie znajduje się proces kredytowy. A także pomaga uzupełnić dokumentację, również tę brakującą.
 3. Zmiana nastawienia do zaciągania kredytów. Dzięki doradcy kredytowemu zmienia się swoje nastawienie i okazuje się, że kredyt nie jest wcale taki straszny. Doradca kredytowy Tomasz Wostal przekaże szczegółowe dane na temat ofert banków. Będą się tam znajdowały informacje o kosztach kredytu, jak prowizja czy marża. Dodatkowo porówna oraz objaśni koszty pośrednie, czyli: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie od niskiego wkładu, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie pomostowe i koszty karty, rachunku oraz inne.

Wiele spraw finansowych i nie tylko można załatwić zdalnie, ale często występują przypadki, gdy potrzebny do tego jest mobilny podpis kwalifikowany simplysign w Krakowie lub w innej wybranej lokalizacji.