Dodatkowa praca zdalna – gdzie szukać ogłoszeń?

Do niedawna praca zdalna była domeną IT – okres pandemii koronawirusa przyspieszył jednak znacznie popularyzację home office w wielu innych branżach. Konieczność zachowywania dystansu społecznego sprawiła, że pracę zdalną przetestowano w niezliczonych biurach i urzędach.

Dzięki temu i pracodawcy, i sami zatrudnieni mogli przekonać się o zaletach wykonywania obowiązków z domu. Jeśli więc szukasz pracy online – jesteś w korzystnej sytuacji. Właśnie teraz bardzo wiele ofert dotyczy pracy zdalnej w domu bądź modelu hybrydowego – częściowego wykonywania obowiązków w biurze i w trybie home office.

Praca zdalna – zalety

Nie jesteś przekonany, czy praca zdalna jest dla Ciebie? Musisz więc wiedzieć, że rzeczywiście nie każdemu odpowiada wykonywanie obowiązków z domu. Trudności wynikają przede wszystkim z faktu, że home office kładzie na pracowniku odpowiedzialność za organizację własnej pracy – co może być niełatwe, szczególnie na początku. Ponadto, w przypadku gdy pracujesz i wypoczywasz w jednym miejscu, możesz napotkać trudności z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego – i w efekcie mieć poczucie, że pracujesz bez przerwy.

Powyższe trudności można jednak pokonać, a praktyka czyni mistrza. Przede wszystkim istnieje bardzo wiele nowoczesnych narzędzi służących do organizacji pracy. Korzystaj z terminarzy, organizerów, wyznaczaj sobie codzienne, tygodniowe i miesięczne zadania, na bieżąco też aktualizuj swój grafik. Jeśli wszystkie zadania do wykonania na dany dzień i dłuższy okres będziesz mieć w jednym miejscu – zmniejszysz ryzyko zawalenia terminu czy zapomnienia o jakiejś bardzo istotnej sprawie, spotkaniu z klientem, zrobieniu zamówienia na czas itp.

Terminarze są także bardzo pomocne, gdy chodzi o wyznaczanie ram czasowych codziennej pracy. W home office istnieje ryzyko nadużywania nadgodzin przez pracodawcę – w końcu pracownik jest na miejscu, co zatem stoi na przeszkodzie, by dokończył wykonywać dane zadanie? Jeśli masz ustalone godziny pracy, np. 8 godzin dziennie od 8:00 do 16:oo – trzymaj się ich. Każdy przypadek pracy w godzinach nadliczbowej zgłaszaj i ewidencjonuj – jako pracownikowi przysługuje Ci za nie dodatkowe wynagrodzenie.

Mimo – często wyłącznie początkowych – trudności, praca zdalna ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim oznacza ogromną oszczędność czasu, który wcześniej trzeba było przeznaczyć na przejazdy. Koniec z bardzo wczesnym wstawaniem, by zdążyć na autobus czy ominąć korki. Dostajesz dodatkową godzinę na hobby, dla rodziny, możesz efektywniej wypocząć, nie masz poczucia, że tracisz mnóstwo czasu w drodze.

Nie bez znaczenia jest zarazem fakt, że dzięki home office oszczędzisz też pieniądze, które do tej pory były przeznaczane na opłaty za kartę miejską, bilety bądź paliwo.

Upowszechnienie się pracy zdalnej oznacza zarazem możliwość podjęcia zatrudnienia właściwie w dowolnym miejscu – bez konieczności przeprowadzki. Ponieważ coraz częściej rekrutacje, także rozmowy kwalifikacyjne, odbywają się online, cały proceder związany ze znalezieniem zatrudnienia i wykonywaniem pracy załatwiasz zdalnie. Dzięki temu możesz aplikować do wymarzonych firm – świat stoi dla Ciebie otworem.

Gdzie szukać ofert pracy zdalnej?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – oczywiście w internecie. Oferty pracy w trybie home office publikowane są jednak w bardzo wielu miejscach, na jakie się zdecydować? Optymalną metodą poszukiwania zatrudnienia jest przeglądanie ofert zebranych w jednym miejscu – czyli na portalu z ogłoszeniami. Wybierz taki serwis, który jest popularny – a więc znajduje się na nim bardzo wiele ofert, które są zarazem aktualne. Warto postawić na przykład na abc.pl, serwis ogłoszeń lokalnych. Znajdziesz tu nie tylko oferty typu kupię-sprzedam, ale także liczne propozycje zatrudnienia – na etat, zastępstwo, w ramach pracy dodatkowej, sezonowej itp. Wszystkie anonse dotyczące zatrudnienia umieszczone są w kategorii Praca. Przykładowo, oferty pracy zdalnej w domu na abc.pl znajdziesz w kategorii Praca i podkategorii – Praca dodatkowa / sezonowa. Zwróć uwagę na to, że ogłoszenia są pogrupowane w 39 podkategorii – dzięki nim łatwo znajdziesz dokładnie to, co Cię interesuje.

Na abc.pl możesz też dodać własny anons jako osoba poszukująca zatrudnienia zdalnego. Wystarczy, że klikniesz w przycisk Dodaj Ogłoszenie Za Darmo i wypełnisz formularz, w którym określisz swoje oczekiwania względem przyszłej posady. W formularzu wskaż kategorię Praca i podkategorię Szukam pracy. Za zamieszczenie oferty nic nie zapłacisz! Portal abc.pl jest bardzo przydatny w czasie szukania zatrudnienia, zarówno w ramach home office, jak i jakiegokolwiek innego – dlaczego nie skorzystać z tego nowoczesnego narzędzia?