Dlaczego przystojnym jest łatwiej?

W jakim celu zakladane są studia piękności? Uczeni wielu lat zachodzą we głowę nad tym, czy postaci uważane w ogóle za atrakcyjne fizycznie mają w życiu prościej lub też nie ma to jakiegokolwiek wpływu. Ładne panie tudzież urodziwi mężczyźni wydają się zbierać lepszy kredyt zaufania jak również lepiej wywoływać sympatię sąsiedztwa aniżeli postacie brzydkie. Mówi się, że nie ma brzydkich ludzi, lecz nawet dziecko przecież wie, iż to tylko taki slogan.

Niejaki czas temu w Poznaniu wykonano pomiar polegający na tym, iż kobieta pozorowała, iż zepsuł jej się rower i próbowała zachęcić przechodniów by jej pomogli. Cały wydźwięk pomiaru polegał na tym, iż za jednym razem była ona ucharakteryzowana w taki sposób, ażeby wyglądała niezbyt ładnie a raz tak, ażeby wyglądała pięknie. Rezultaty przedstawiały bezsporne – atrakcyjne wyglądająca pani nie miała specjalnych komplikacji z uzyskaniem pomocy przypadkowych ludzi, nie wyłącznie panów lecz także pań, natomiast kiedy wyglądała mało atrakcyjnie sporadycznie kto się zatrzymywał żeby pomóc.

Być może wyniki tej i pokrewnych obserwacji są odpowiedź na wątpliwość; po co są gabinety kosmetyczne? Wzmiankowanie o atrakcyjności czy jej braku to cały czas myśl ocierający się o tabu. Jakkolwiek należy pamiętać, że studia urody nie wyłącznie ozdabiają osoby wyglądające właściwie normalnie. W szeregu przypadków działa się tam zabiegi z dyscypliny medycyny estetycznej; dla przykładu usuwanie blizn po oparzeniach a także różnych szpetnych pozostałości po wypadkach. W tym miejscu w tym momencie nie chodzi o płonne staranie dojścia do piękna, owe zabiegi przywracają nieszczęśliwym osobom normalne życie.

Be the first to comment on "Dlaczego przystojnym jest łatwiej?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.