Dlaczego nie wychodzimy z domu bez makijażu?

Problem nadmiernego przywiązywania wagi do swojego wyglądu dotyczy coraz większej ilości kobiet. Chęć wyglądania perfekcyjnie w każdej sytuacji powinna wzbudzić niepokój, a niechęć do wychodzenia z domu bez makijażu ? poważnie zaniepokoić.

Makijaż jest istotnym elementem wizerunku każdej  kobiety, ale granica między tym makijażem, który dodaje uroku, a tym, który jest już przesadą jest dość cienka. Na pewno wiele razy spotkałyśmy lub widziałyśmy kobiety przesadnie do sytuacji umalowane. Jeśli znajomi zaczynają nam mówić, że przesadzamy z makijażem, warto się nad tym zastanowić. Dlaczego musimy wychodzić do sklepu po bułki w pełnym makijażu?

Najczęściej problem bierze się z braku akceptacji własnego wyglądu lub zaniżonego poczucia własnej wartości. Z pewnością pozbyć się przykrych myśli na temat własnego wyglądu nie pomagają kolorowe magazyny, w których możemy zobaczyć idealnie wyglądające, wystylizowane i piękne kobiety. Potrafimy mieć kompleksy na punkcie przerobionych zdjęć, mając nawet świadomość, że nikt tak nie wygląda. Wizerunek zawsze idealnie wyglądającej kobiety lansowany jest także na plakatach marek odzieżowych. Wystarczy przypatrzeć się kampaniom reklamowym popularnych marek takich, jak: Reserved, Orsay czy Top Secret.

Możemy także wybierać spośród wielu różnych kosmetyków. Mamy do wyboru tyle marek i kolorów cieni do powiek, tuszu do rzęs czy podkładów. Do zakupu kosmetyków popularnych marek? Avon, Garnier czy Vichy zachęcają nas piękne kobiety. A my chcemy wyglądać tak, jak one.  A przecież piękno tkwi w naturalności. Jeżeli zależy nam, żeby być atrakcyjnymi dla mężczyzn, pamiętajmy, że większość z nich nie lubi przesadnego makijażu,  a  zakładanie maski w postaci makijażu nie odsunie od nas naszych problemów. Najwyżej przedłuży złe samopoczucie.