Dlaczego należy sprawdzać nasze oczy?

Współcześnie w warunkach dzisiejszej cywilizacji, oczy są coraz silniej wyeksponowane na niszczące oddziaływanie wolnych rodników co powoduje wady wzroku.
Na co mamy zwracać uwagę i jak reagować czyli jak poprawić wzrok.
Na to pytanie zdobędziemy informacje w materiale.

U dzieci jednym z najwartościowszych zmysłów jest wzrok.

Po urodzeniu oko naszego dziecka rozwija się sukcesywnie aż do zakończenia 21 lat, kiedy to kończą się procesy dojrzewania narządu wzroku i tego elementu układu nerwowego, która bierze udział w widzeniu. Dlatego też należy zwrócić uwagę, jak są umieszczone oczy u dziecka.
Jak spogladają one wzrokiem za przedmiotami i osobami w otoczniu, w jaki sposób odchylają głowę przyglądając się swoim pluszakom, maskotką, czy też w jaki sposób spoglądają na telewizor.  Zwracamy uwagę na to czy mrużą oczy, czy są one zmęczone lub mokre od łez.

Patrząc na oczy naszego malucha musimy zwracać uwagę na stan powiek, zaczerwienienie białkówki oka, kolor źrenicy powinna być czarna i przekształcać swoją średnicę wraz z nasilającą się ilością wpadającego do niej światła. Jakiekolwiek zmiany które są nienormalne muszą być powodem odwiedzin u specjalisty.

Wcześnie znalezione wady wzroku, które wymagają korekcji szkłami, przeciwdziałając niedowidzeniu czy złemu ustawieniu gałek ocznych, czyli tzw. zezom.

Złe widzenie jest przyczyną na przykład stałego pochylania głowy w jednym kierunku, ażeby dobrze widzieć co po pewnym czasie przeradza się w wadę sylwetki. Bardzo ważny jest czas dojrzewania u dzieci. W tym czasie często występuje krótkowzroczność, zwłaszcza jeżeli występuje ona u naszych członków rodziny. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na postawę u dzieci w czasie odrabiania lekcji, malowania rysunków czy też podczas oglądania TV.  Częste badanie okulistyczne i dobrze dobrane okulary lub soczewki kontaktowe zniwelują chorobę wzroku.
Jedną z przyczyn słabego zwroku u malucha może być anemia ale ażeby stwierdzić  przyczyny anemii  należy zrobić  morfologie.

Aby wzmocnić wzrok dobrym wyrównaniem w brakach diety są witaminy i minerały zawarte w suplementach firmy Calivita. Firma wdrożyła nowoczesną metodę produkcji gdzie podczas produkcji suplementów nie występuje zaniżenie wartości leczniczych ani zawartości witamin i minerałów.
Wykorzystano najnowocześniejsze metody wytwarzania jak chelacja, liofilizacja, dehydratacja, formuła Time Release.
Przy zastosowaniu takiej produkcji i technologii suplementy te są elitą spośród suplementów oraz gwarantują 100% bezpieczeństwa i zapewniają szybką poprawę zdrowia.
Na wyjątkową uwagę zasługuje substancja
pod nazwą  Luteina, wspaniały antyoksydant występujący w roślinach czyli w warzywach i owocach. Literatura medyczna zaleca wykorzystanie luteiny w zapobieganiu chorób narządu wzroku będącym szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, zaćmy, degeneracji plamki żółtej oka.

Myślę, że udało się odpowiedzieć  na pytanie jak poprawić wzrok.
W następnym rozdziale spróbujemy znależć  sposób na zaparcia i na wzdęcia u dzieci i dorosłych za pomocą suplementów.

luteina pomaga w zacmie ii kurzej ślepocie

Be the first to comment on "Dlaczego należy sprawdzać nasze oczy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.